Altını Bilip Herkesi Şoke Etmişti! Şimdi de Araç Fiyatlarına El Attı! Araba Fiyatları Çökecek!

Altını Bilip Herkesi Şoke Etmişti! Şimdi de Araç Fiyatlarına El Attı! Araba Fiyatları Çökecek!
YAYIN TARİHİ: 21.01.2022 09:13:00

Özellikle geçen sene altının yüksek bir karlı bir ralli yapması, 2022 yılında da altının seyrini etkileyecek gibi. Elbette ki otomobil fiyatları da son birkaç yıldır oldukça yüksek bir fiyat aralığında seyretmektedir. Ekonomide yaşanan dalgalanmalar her şeyin fiyatını etkiledi. Vatandaşların son zamanlarda en çok merak ettikleri konuların başında ise araç fiyatlarında herhangi bir olumlu gelişme olup olmayacağı geliyor. Daha önce altın piyasasına dair yapmış olduğu doğru tahminler ile dikkat çeken İslam Memiş, otomobil piyasası ile ilgilide çarpıcı yorumlarda bulundu.

Altın ve dövizde yaşanan yükselişlerin ardından bu yükselişin aynı şekilde devam etmeyeceği konusunda vatandaşları uyarmıştı. Bu uyarından kısa bir süre sonra ise söylenen oldu ve hem altında hem dövizde hızlı bir düşüş yaşandı.Para piyasaları uzmanı, yakın zaman içerisinde otomobil fiyatlarında da aynı şekilde ciddi bir düşür olacağının altını çizdi. Bu çıkarım otomobil almak isteyenlere ise umut oldu. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

Peki, Otomobil Fiyatları Ne Kadar Düşecek?


İslam Memiş, döviz kurundaki olumlu gelişmelerin mutlaka araç fiyatlarına da yansıyacağını düşünüyor. Devletin otomobil stokçularına dair atacağı adımların bu konuda ciddi etkisi olacağı tahmin ediliyor. Özelliklede şişirilen araç fiyatlarına karşı vatandaşın taleplerin düşmesi neticesinde satıcılarında geri adım atmak durumunda kalacağı ön görülüyor. Otomobil fiyatlarında tam olarak ne kadar bir düşüş olacağı konusu ise henüz netlik kazanmamakla beraber oranın ciddi seviyelerde olacağı tahmin ediliyor.

Otomobil Almak İsteyenler Fiyat Düşüşü İçin Ne Kadar Beklemeli?


Döviz kurundaki yükselişle beraber otomobil fiyatlarındaki artışta rekor seviyelere ulaştı. Hal böyle olunca da otomobil almak isteyen vatandaşlar fiyatların daha makul seviyelere düşmesini beklemeye başladı. Piyasalara dair yaptığı tahminlerle adından söz ettiren İslam Memiş, bu konuda yaptığı yorumlarla da vatandaşa beklenen indirim haberi verdi. İslam Memiş’e göre hem sıfır hem de ikinci el araç fiyatlarında yaşanan bu yükseliş yakın zamanda son bulacak. Üstelik vatandaşların bu indirim içinde uzun zaman beklemesine gerek kalmayacak. Bir iki hafta gibi bir zaman dilimi içerisinde fiyatlar aşağı çekilmiş olacak.
 
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR