Altın Fiyatlarını Tutturan Kişiden Şok Uyarı! 1 Gün Önce Alanlar... Akıllara Zarar Altın Uyarısı

Altın Fiyatlarını Tutturan Kişiden Şok Uyarı! 1 Gün Önce Alanlar...  Akıllara Zarar Altın Uyarısı
YAYIN TARİHİ: 19.12.2021 15:06:00

Altın yorumları bağlamında oldukça dikkat çeken ve geniş kitleler tarafından takdir edilen Haluk Özdil yeni altın fiyatlarıyla ilgili yorumlar yaptı. Bu bağlamda yeni tahminlerini açıkladı ve vatandaşları uyardı. Altın fiyatlarında kayış artık koptu. Altın alacaklar başını duvarlara vuruyor. Tek gecede yaşanan yükseliş, her şeyi sarpa sardı.

Altın Fiyatlarını Tutturan Kişiden Şok Uyarı! 1 Gün Önce Alanlar...  Akıllara Zarar Altın Uyarısı...  Son dönemde Türkiye piyasalarında yaşanan durumlar vatandaşları oldukça tedirgin etmeye başladı. Dolar kurunda yaşanan anormal yükseliş altın fiyatlarını da oldukça etkilemiş durumda. Vatandaşlar yoğun bir şekilde altın alırken, bozduran ise pek olmuyor. Altın fiyatlarının oldukça yükselmesi sonrasında çeyrek altın almak bile zengin işi olmaya başladı. Altın piyasalarına yön veren analizleri ve doğru tahminleriyle öne çıkan Haluk Özdil iddialı açıkalamalar yaptı. Atın piyasasında yaşanan telaş sonrası oldukça önemli uyarılarda bulundu. Bu anlamda baktığımız zaman Haluk Özdil, altın yatırımcılarının veya altın yatırımı yapmak isteyenlerin nasıl hareket etmelerine dair ortaya çıkan soru işaretlerine açıklık getirdi. 


HALUK ÖZDİL ŞOKE EDEN GRAM ALTIN YORUMU 

Gram altının tahmininden önce 1.000 TL olduğunu söyleyen Haluk Özdil, "Altın konusunda daha önce fiyatlara yönelik açıklamalarım olmuştu. Gram altın için 1.000 TL tahmininde bulunmuş ve Mart ayını işaret etmiştim. Ancak gram altın bu seviyeye 4 günde yükseldi. Bu hiç normal bir fiyatlama değil. Tabiki bu da panik alımlarının bir sonucudur. Yeni yıl geldiği için insanlar bazı borçlanmalarını altın karşılığında yapmıştılar. Dolayısıyla daha fazla yükselir endişesiyle alımlar devam ediyor. Bu panik alımları da gram altın fiyatını yükseltiyor. Bu panik alımlarının yılbaşına kadar sürme ihtimali var. Bu az biraz zaman değil ve tedirginlik yaratacaktır. Benim önerim panik alımları da panik satışları da yapmayın. Bu alım ve satımlar piyasaları tedirgin eder." dedi.

PANİK İÇERİSİNDE HAREKET ETMEYİN, FİYATLAR ENDİŞELENDİRMESİN!

Altın fiyatlarındaki yükselişlere dair de uyarı yapan Haluk Özdil, "Reel altın alımında çok sayıda kuyumcu altın alımı yapmamaya başladılar. Bundan dolayı altın satmayın. Şu anda atın fiyatlarını şişiren bir husus da bankalar üzerinden yapılan altın satışlarıdır. Olmayan bir altını alıp satıyorsunuz. Bu da altın fiyatlarının şişmesine neden oluyor. Altın yatırımcısı sakin olsun ve panik içerisinde hareket etmesin. Fiyatların çok artması endişelendirmesin." ifadelerini kullandı.

SAKIN TELAŞ YAPIP ALTIN ALMAYIN

Haluk Özdil, "Panik içerisinde altın alımı yaparak kazanç sağlanacağını düşünmüyorum. Gram altın 435 TL'yken altın alsaydınız bundan kazanç elde edebilirdiniz. Ancak şu anda bu yüksek fiyattan altın alımı yapmak kazandırır diye bir iddiada bulunamam. Sakin olup ortalığın durulmasını beklemek gerekmektedir." şeklinde konuştu.

ONS ALTINDA ŞOKE EDEN TAHMİN 

Ons altın ile alakalı olarak da tahminde bulunan Haluk Özdil, "Ons altın tarafında da yükseliş beklentisi içerisinde olabiliriz. Ancak bu kısa vadeli bir yükseliş olacaktır. Orta vadede altın piyasasının ne şekilde savrulacağını bilemiyoruz. FED'in faiz kararlarını beklememiz gerekir. Buna göre faiz artırımlarından ons altın olumsuz etkilenecektir. Ancak şunu tahmin edebiliriz ons altın 2022'de öyle 2.000 Dolar seviyesini filan aşmayacak." dedi.

CANLI ANLIK ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALTIN FİYATLARI CANLI 

22 Ayar Bileziğin alış fiyatı 824,62 lira - satış fiyatı 840,55 lira,

Yarım altın alış fiyatı 2.894, 00 lira – 2.979,00 lira,

Cumhuriyet altını alış fiyatı 5.783,00 lira – satış fiyatı 5.914 lira,

Reşat altını alış fiyatı 5.815,47 lira – satış fiyatı 5.949,20 lira oldu.


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER