Altın Fiyatı 1100 Lira Olacak! Altın Alıcısına Ve Satıcısına Kalp Krizi Geçirtecek Haber! O Tarihte

Altın Fiyatı 1100 Lira Olacak! Altın Alıcısına Ve Satıcısına Kalp Krizi Geçirtecek Haber! O Tarihte
YAYIN TARİHİ: 5.11.2021 10:27:00

​Peş peşe açıklama yapıldı. O tarihe dikkat! Altın fiyatları son dakika alıcısına kriz geçirtmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın gün içinde alım satımını yaptığı altın fiyatlarında büyük kriz patladı. Akşam saatlerinde yaşanan döviz kurlarının yükselmesinden birdenbire büyülenen altın bir anda tam tamına 50 – 60 lira artarak güne başladı. Sadece bir gün evvelce alanlar bile büyük kara sahip olurken; birkaç ay evvelce alanlar ise adeta servete sahip oldular.

Altın fiyatları alıcısına ve satıcısına adeta kalp krizi geçirtecek. Rekor rekor üstüne geliyor. 1.100 TL olacak. Altın fiyatları son dönemde bomba gibi patlayamaya devam ediyor. Altın almayanlar kafayı taşlara vuruyor. Çeyrek altın fiyatları adeta patlama yaparak 900 TL sınırını aşmış bulunuyor. Bu bağlamda ise Kasım ayında çeyrek altının 1100 TL'yi aşması bekleniyor.  Bu amaçla alış ve satış fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler amacıyla 5 Kasım 2021 serbest pazar güncel altın fiyatları haberimizde...

ALTIN FİYATLARI İÇİN O TARİH OLDUKÇA ÖNEMLİ 

Fed’in Eylül ayında gerçekleştirdiği Federal Açık Pazar Komitesi toplantısının tutanaklarında varlık alımlarının kademeli olarak azaltılmasına Kasım ya da Aralık ortasında başlanabileceği belirtilmişti.

Çoğu Fed üyesi, varlık alımlarının azaltılması tarafında eklenilen hedeflerde kayda değer ölçüde ilerlemenin yakında sağlanacağını öngörürken, birtakım Fed üyeleri tahvil alımlarının finansal riskleri yükselttiğini kaydetmişti.

Fed’in varlık alımlarını azaltması ve gelecekte daha sıkı para politikası izleyeceği bir yola girmesi faizsiz bir varlık olan altın üstünde baskı oluşturabilir. Ancak yatırımcıların enflasyon ve büyüme ile alakalı kaygıları de altın fiyatlarını desteklemeye devam ediyor.Ons altın fiyatı

Yeni haftaya 1.784 dolar seviyesinde başlayan ons altın, Avustralya Merkez Bankası’nın tahvil getiri hedeflemesini sonlandırması ardından 1.794 dolara kadar yükselmişti. Yatırımcıların Fed’in varlık alımı azaltımına odaklanmasıyla gerileyen ons altın, çarşamba günü 1.781 dolar seviyesinde seyrediyor.Gram altın fiyatı

Gram altın, dolar/TL’nin piyasadaki ilk işlemlerde 9,80’nin üzerini görmesiyle geride bıraktığımız haftaya 567 TL seviyesinde başlamıştı. Ardından dolar kurundaki süratli gerilemeyle 557 TL’ye kadar inen gram altın, haftayı 550 TL’den kapatmıştı.

Yeni haftaya 550 TL seviyesinde başalyan gram altın küresel altın fiyatlarındaki düşüşe karşın dolar/TL’deki yükselişle yatay bir seyir izledi.ÇEYREK ALTIN BUGÜN NE KADAR OLDU, KAÇ TL ? 

Çeyrek altın alış fiyatı: 878,00 TL

Çeyrek altın satış fiyatı: 903,00 TL

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?


Gram altın, 5 Kasım 2021 saat 08.41 itibariyle 551,21 TL'den satılıyor. Gram altının alış ve satış fiyatı haberimizde... 

Gram altın alış fiyatı: 551,13 TL

Gram altın satış fiyatı: 551,21 TL

ALTIN (ONS) BUGÜN NE KADAR OLDU ?

Altın ONS alış fiyatı: 1.775,50 Dolar

Altın ONS satış fiyatı: 1.775,78 Dolar

22 AYAR BİLEZİK BUGÜN NE KADAR OLDU, KAÇ TL? 

22 ayar bilezik alış fiyatı: 499,61 TL

22 ayar bilezik satış fiyatı: 504,01 TL

ALTIN FİYATLARINI NELER ETKİLER?

Yatırım enstrümanı olarak altın fiyatlarının değişimi dünyada yaşanan çeşitli nedenlere bağlıdır. 

RKONOMİK KRİZ DÖNEMLERİNDE ALTIN FİYATLARI NASIL OLUR?

Altının mücevher olarak yani, kuyumculuk bölümünde da fiyat etkileri vardır.

Bütün dünyada senelik 3000-3500 ton kadar altın gereksinimi belirir. 
Dünyada Türkiye, Hindistan ve Çin gibi ülkelerin mücevhere yoğun talep gösteren ülkeler vardır. 

Bu istek mevsimlik olabildiği gibi genel olarak da gereksinim vardır. 
Çoğu ülkede yaz sezonu ve düğünler nedeniyle altına mücevher olarak gereksinimin yükselmesi ile altın fiyatları etkilenebilmektedir.  Altına anlık olarak ihtiyaçö duyulması ve satışlarının artması da, altına doğrudan etkisi vardır. 

Kriz zamanlarında mücevher ve saniyesel anlamda altına duyulan talep azalır. 
Yatırım hedefli talepler artar ve bu hal da altın fiyatlarının artmasında etkilidir.


NOT: Altın fiyatlarıyla ilgili veriler ve haberler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER