AKOM' dan Uyarılar Peş Peşe Geliyor! Dikkatli Olun! Ekipler de Alarma Geçti! Kar İçin Saat Verildi!

AKOM' dan Uyarılar Peş Peşe Geliyor! Dikkatli Olun! Ekipler de Alarma Geçti! Kar İçin Saat Verildi!
YAYIN TARİHİ: 11.01.2022 20:18:00

AKOM "7 binin üzerinde personel ve bin 500’ün üzerinde araç, iş makinesi hazır. 7/24 vardiya düzenine geçilecek ve çalışmalarımızı merkezimiz üzerinden gerçekleştireceğiz"

Meteorolojiden peş peşe gelen uyarıların ardından yapılan açıklamalar da çarşamba günü itibari ile karyağışına karşı dikkatli olunması gerektiği belirtilirken, ardında AKOM'dan uyarı geldi. Afet Koordinasyon Merkez, AKOM, tarafından da alarma geçilerek bir dizi önlem alındı.

AKOM'dan yapılan açıklamaya göre, "7 binin üzerinde personel ve bin 500’ün üzerinde araç, iş makinesi hazır. 7/24 vardiya düzenine geçilecek ve çalışmalarımızı merkezimiz üzerinden gerçekleştireceğiz" açıklamasında bulundu.

İLK OLARAK İSTANBULA KARLA KARIŞIK YAĞMUR GELİYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hafta başı itibari, bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklarda düşüşler yaşanacağı mevsim normallerine hareket edeceği, çarşamba günü itibarıyla düşüş gösterecek ve yarın sabah saatlerinde İstanbul’da karla karışık yağmurun etkili olacağını duyurusu yapıldı.


AKOM 7 BİNİN ÜZERİNDE PERSONEL 

AKOM Genel Müdürü Serkan Tütüncü tarafından yapılan açıklamada, kış dönemi başlamadan önce aksiyon planlarını ve toplantılarını yaptıklarını belirterek,  "Şu anda da yapılan uyarılar doğrultusunda bütün birimlerimiz 7/24 esasında vardiya düzenine geçecek ve aksiyonlarımızı, sahada yürütülen çalışmalarımızın koordinasyonunu merkezimiz üzerinden gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 400 km'lik yol ağımızda 7 binin üzerinde personel, bin 500'ün üzerinde araç ve iş makinasıyla sahada gelen Meteoroloji parametrelerini de takip edeceğiz" açıklamasında bulundu.

KRİTİK NOKTALARDA BEKLEYECEK!

AKOM Genel Müdürü Serkan Tütüncü, Yönlendirme ve Çalışmaların AKOM üzerinden gerçekleştirileceğini belirterek, "Çekici kurtarıcılarımız özel noktalarda, arterlerde ve kritik noktalarda bekleyecek. Kritik noktalara tuz kutularımızı yerleştirdik. Aynı zamanda uç noktalarda köy muhtarlarımıza aparatlı traktörlerimiz teslim edildi. Onlar da çalışmalarını sahada gerçekleştirecekler" açıklamasında bulundu.

AKOM genel müdürü Tütüncü, çalışmaların devam edeceğini söyleyerek, "Kış sezonu öncesinde hazırlıklarımızı tamamlama babında evsiz vatandaşlarımız için tesislerimizi devreye soktuk. Olumsuz hava koşullarında trafikte kalan vatandaşlarımıza ya da herhangi bir olumsuzluk yaşanan noktalara mobil büfelerimizi hızlı bir şekilde sevk edeceğiz. Sokak hayvanlarımız için şehrimizin en uç noktasına kadar farklı farklı yerlerde mama dağıtımlarımız, bakım ve tedavi hizmetlerimiz de bu süreçte devam edecek" ifadelerini kullandı.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR