Akbank'tan Duyuru Yapıldı! Yatırımlarınızı Koruyan Banka'dan Yüksek Oranlar Geldi! Yapmanız Gereken?

Akbank'tan Duyuru Yapıldı! Yatırımlarınızı Koruyan Banka'dan Yüksek Oranlar Geldi! Yapmanız Gereken?
YAYIN TARİHİ: 10.01.2022 21:35:00

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile birikimlerinizi TL mevduatta cazip faiz oranıyla değerlendirirken yabancı parada oluşacak kur değişimine karşı da koruyabilirsiniz? Döviz değişimine göre getiri nasıl hesaplanır? Kur Korumalı Mevduat Hesabı Faiz Oranları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gündeme gelen Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı müjdesinin verilmesinin ardından bankalar tarafından paylaşımlar yapılmaya başlandı. Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı Akbank tarafından da duyurusu yapıldı. Banka resmi internet sitesi üzerinden hesap hakkında merark edilen tüm detayları ve oranları açıkladı. Bu Kur korumalı hesap hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde...

AKBANK KUR KORUMALI TL MEVDUAT HESABI NEDİR?

Akbank tarafından yapılan açıklamaya gçre, Yeni devreye alınan Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı ile birikimlerinizi TL mevduatta cazip faiz oranlarıyla değerlendirmektedir ve yabancı parada oluşacak kur değişimine karşı da birikimlerinizi korumaktadır.

Akbank Hesap açılışı sırasında müşteri tercihine göre mevduat USD, EUR veya GBP döviz cinslerinden birine endekslenebilir.

- Kur Korumalı TL Mevduat Hesabında Hesap açılış alt limiti 10.000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu hesapta 3, 6, 9, 12 ay vade seçenekleri ile Akbank şubelerinden kolaylıkla açmanız mümkündür.

- Kur Korumalı TL Mevduat Hesabında Vade sonu, tatil gününe denk gelmesi durumunda sonraki ilk iş günü olarak belirlenmektedir.

- Kur Korumalı TL Mevduat Hesabında Yurtiçi yerleşik gerçek kişilerin tasarruf mevduatları üründen yararlanabilme olanağı sağlanmaktadır.

- Ayrıca Kur Korumalı TL Mevduat Hesabından kısmi çekim işlemi yapılamamaktadır.


- Bu hesap için Gelir vergisi stopajı uygulanmayacağı belirtilmiştir.

KUR KORUMALI TL MEVDUAT HESABINDA HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Akbank 
Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesapları için hesaplama TCMB tarafından her gün saat 11:00'de ilan edilen döviz alış kuru dikkate alınmaktadır.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabında Hesap açılışı müşterinin tercihine göre belirlenırken, vadede ürüne özel faiz oranı ile yapılmaktadır.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabında belirlenen vade sonu geldiğinde, TCMB tarafından ilan edilen döviz alış kuru ile hesap açılışındaki döviz alış kuru karşılaştırılmaktadır

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı, belirlenen vade sonundaki kur getirisi hesabın faiz  getirisinden yüksekse kur getirisinden yararlanılmaktadır.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabında belirlenen Vade sonundaki kur getirisi hesabın faiz getirisinden düşükse hesabın  faiz getirisinden yararlanılmaktadır.

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı belirlediğiniz vade gününden önce kapatılırsa TCMB tarafından o gün ilan edilmiş döviz alış kuru ile hesap açılışındaki döviz alış kuru karşılaştırılmaktadır.

KUR KORUMALI TL MEVDUAT HESABINDA FAİZ ORANLARI?
 
 10.000 TL ve üzeri
3 Ay%17,00
6 Ay%17,00
9 Ay%17,00
12 Ay%17,00


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR