Akan Sular Durdu! Hemen E-Devlet'ten Kontrol Edin! Adınıza 1798 TL Yardım Tanımlandı Herkes Alabilir

Akan Sular Durdu! Hemen E-Devlet'ten Kontrol Edin! Adınıza 1798 TL Yardım Tanımlandı Herkes Alabilir
YAYIN TARİHİ: 27.01.2022 10:08:00

İhtiyaç sahibi bireyler hiç vakit kaybetmeden e-devlete giriş yaparak kontrollerini gerçekleştirsinler. İsminize 1798 TL T.C devleti yardım tanımlamış olabilir. Hem de bütün herkes bu ödemelerden faydalanabilmektedir. İşte bu konuya dair merak ettiğiniz her şey!

Her ay T.C devleti tarafından milyonlarca kişinin hesabına nakit ödemeler yapılıyor. Özellikle evde bakıma muhtaç olan hasta, engelli ve yaşlı kişiler başvuru yapmaları halinde devletin verdiği ödemelerden faydalanabiliyor. Devlet yardımları dar gelirli ailelerin hayatlarını devam ettirebilmeleri için oldukça önemlidir. Özellikle COVİD-19 döneminde birçok birey yardıma muhtaç hale gelmiştir. Ayrıca bunların yanında evde bakıma muhtaç olan yaşlı ve engelli vatandaşlarda bulunuyor. T.C devleti her ay düzenli olarak evde bakım yardımı veriyor.
Evde bakım yardımına başvurmak için e-devlet platformunu kullanabilirsiniz. E-devlet üzerinden başvurularınızı yapabilir, sonrasında ise sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Evde bakım aylığı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanıyor. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

E- Devlet Üzerinden Evde Bakım Maaşı Sorgulama

E-devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen bu kampanya vasıtasıyla milyonlarca ihtiyaç sahibi aile ihtiyacını karşılıyor. E-devlet üzerinden sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca paranın hesabınıza yatıp yatmadığını öğrenmek içinde e-devlet üzerinden sorgulama işlemlerinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda Ziraat Bankası vasıtasıyla evde bakım maaşı alanlar cep telefonlarından kısa mesaj bölümüne BAKIYE yazarak 4747’e mesaj gönderebilir.

Ocak Ayı Evde Bakım Maaşım Yattı Mı?


Ocak ayıyla beraber evde bakım maaşları yatmaya başladı. Ocak ayının 15’inden itibaren bakım maaşlarının yatması bekleniyor. Her gün farklı şehirlerde yatırılan ödemeler ay sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Evli Bakım Maaşı Başvurusu Nereden Nasıl Yapılıyor?


Evde bakım maaşı yaptırmak isteyen kişiler bulundukları şehirlerin Sosyal Dayanışma Vakıflarına giderek başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurunun olumlu sonuçlanması için kişinin ek gelirlerinin asgari ücret seviyesinin üçte biri düzeyinde olması gerekiyor.
Aksi durumda başvurular olumlu yönde sonuçlanmayacaktır. Engelli vatandaşlar için ayrıca tam teşekküllü sağlık raporu alınması gerekiyor. Bu kriterleri taşıyan vatandaşlar başvuru işlemlerinde bulunabilirler!
 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR