Ailelere 500-800 TL Para Yardımı Müjdesi Geldi! E-Devlet Başvuru Form Ekranı Bakanlık Bugün Duyurdu!

Ailelere 500-800 TL Para Yardımı Müjdesi Geldi! E-Devlet Başvuru Form Ekranı Bakanlık Bugün Duyurdu!
YAYIN TARİHİ: 21.11.2021 11:21:00

​Bakanlık bugün açıklama yaptı. Ailelere 500-800 TL para yardımı müjdesi geldi. Bu anlamda vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ekonomik hali iyi olmayan aileler amacıyla 500 ve 800 TL  para yardımı yapıldığına dair birtakım haberler basında yer aldı. Peki besin yardımlarına dair haberler doğru mu? İşte bakanlığın sağladığı imkanlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çeşitli yardımlar yapıyor. Gıda yardımı ve nakit para desteği bunların en önemlisi olarak öne çıkıyor. Bu anlamda Bakanlık tarafından yeni bir açıklama geldi. Ailelere 500 ile 800 TL arasında para verilecek. 
 

2021 YILI E-DEVLET PARA YARDIM EKRANI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı besin yardımı ödemelerini parasal imkansızlıklar yaşam sürdüren ailelere sağlıyor. Eğer ailelerin derli toplu gelirleri yoksa, sosyal güvenceleri bulunmuyorsa, hane gelir seviyesi düşükse derli toplu besin yardımı sağlar. 


 
Para yardımları Aile Bakanlığı'nın Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden yapılmaktadır. Aileler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaatta bulunurlar. İnceleme süreci başlatılan destekler amacıyla proses sonucunda onay çıkarsa belirli Aralıklarla besin sağlanır. Başvuru yapacak olan aileler ise müraacatlarını isterse Aile Bakanlığı'nın e-Devlet kanalı üzerinden sağladığı "Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu" ekranı üzerinden yaparlar isterlerse de bizzat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek bizzat müracaatta bulunurlar. 


GELİRİ OLMAYANLARA DEVLET YARDIMLARI NELERDİR?

Geliri olmayanlara yardım,
Muhtaç asker ailelerine yönelik yardımlar,
Süt yardımı,
Mama ve bez yardımı,
Eğitim materyali yardımı,
Sosyal konut projesi,
Şartlı eğitim yardımı,
Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım programları,
Öksüz ve yetim yardımı,
Öğle yemeği yardımı,
Ücretsiz kitap yardımı,
Engelli öğrencilerin okullarına ücretsiz taşınması,
Silikoz hastalarına Devlet tarafından yardımlar yapılmaktadır.

Gıda yardımları,
Barınma yardımları,
Fakirlere yardım,
Yakacak yardımları,
Yaşlılık yardımı,
Eğitim yardımları,
Giyecek yardımı,
Doğum yardımı,
Evde bakım yardımı ve maaşı,
Engelli yardımları,

 


GELİRİ OLMAYANLAR PARA NASIL ALIR? 

Geliri olmayana devlet doğrultusundan verdiği yardımlar amacıyla ilk olarak yardım yapan detaylı kurumlara müracaatların yapılması ile proses başlatılmaktadır. Maddi yapan kurumlar gereksinim sahiplerinden müracaat formlarını elektronik ortamda düzenlemelerini ister. Geliri olmayanlar amacıyla parasal yardım müracaatları genelde e-Devlet Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sekmesi üzerinden yapılır. Bu sekme üzerinden müracaat isteği yaratarak gereksinim ve taleplerinizi açık bir şekilde açıklayarak, hangi yardımdan yararlanmak istediğinizi net olarak belirleterek devlet yardımı alabilirsiniz.

e-Devlet başvuru ekranı için TIKLAYIN

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER