Acun Ilıcalı’nın serveti züğürdün çenesini yoran cinsten! Kaç parası var diye merak eden dumur oldu

Acun Ilıcalı’nın serveti züğürdün çenesini yoran cinsten! Kaç parası var diye merak eden dumur oldu
YAYIN TARİHİ: 25.11.2021 21:56:00

Attığı her adım ayrı bir olay. Son olarak İngiltere Championship ekiplerinden Hull City’i satın almasıyla gündeme gelen Acun Ilıcalı kimdir, nereli gibi sorular merak ediliyor ama en çok merak edilen konu hiç kuşkusuz serveti. TV 8, Acun Medya, Acun Medya Akademi, Exxen ve takım satın almalar derken tabi ki küçük bir para duymayı beklemiyor kimse. Muhabir olarak başladığı kariyerine medya patronluğuna kadar çıtayı çıkaran Acun Ilıcalı’nın ne kadar parası var? İşte Acun Ilıcalı hakkında tüm merak edilenler.

Acun Ilıcalı’nın serveti züğürdün çenesini yoran cinsten! Kaç parası var diye merak eden dumur oldu... 29 Mayıs 1969, Edirne doğumlu olan Acun Ilıcalı ilk ve orta öğrenimini Edirne’de aldıktan sonra liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği kazanan Ilıcalı okulu bitiremedi. Sonrasında hayatının en büyük acılarından birini yaşadı. Bodrum’a giderken geçirdikleri bir trafik kazası sonrasında annesini ve babasını kaybetti.
1994 yılında ise bu kez Bağdat Caddesi’nde ağır bir motosiklet kazası geçirdi.

Bu kazada yanındaki arkadaşını kaybeden Acun Ilıcalı 2 sene içerisinde ailesinden kalan servetini yitirdi. Bağdat Caddesi’nde bir kot dükkanı açan Ilıcalı bu işini de batırdı. Kötü giden kader bir akrabasının araya girip Ilıcalı’yı İlker Yasin’le tanıştırmasıyla döndü. Kendisini spor camiasına atan Acun Ilıcalı Beşiktaş muhabirliği yaptı. Burada Şansal Büyüka’nın dikkatini çekti ve Show Tv’ye transfer oldu.


Kendine ait bir program kesiti olan Acun Ilıcalı çok sevilince 2002 yılında Acun Firarda’yı yapmaya başladı. 2005 yılında Acun Medya’yı kurdu. FearFactor, Survivor Kızlar-Erkekler, Survivor Türkiye-Yunanistan Survivor Kanaryalar- Aslanlar, Devler Ligi, Var mısın Yok musun, Yok Böyle Dans ve Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi programlarını yaptı. 2013 yılında Show Tv’den Star TV’ye geçti.


14 Kasım 2013 Doğuş yayın grubu ortaklığındaki TV8 kanalını satın aldı. 7 Ekim 2016 tarihinde TV 8,5’u 2021 başında ise Exxen TV’yi kurdu. Peki tüm bunlar olurken Acun Ilıcalı ne kazanıyor, ne harcıyor? Acun Ilıcalı’nın serveti ne kadar? Acun Ilıcalı ne kadar kazanıyor kaç parası var? Duyacağını meblağ dudak uçuklatan cinsten.

Bunun yanı sıra motosiklet ve araba tutkusuyla bilinen, sürekli gezer halde olan Acun Ilıcalı’nın servetinin net değerinin 100 milyon dolar olduğu iddia ediliyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER