Açık Kapı Bırakıldı! Artık Beklemek Tarih Oldu! 54 Yaşında Hemen Emekli Olun

Açık Kapı Bırakıldı! Artık Beklemek Tarih Oldu! 54 Yaşında Hemen Emekli Olun
YAYIN TARİHİ: 15.01.2022 17:18:00

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ekrem Sarısu herkesi yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Açıklama büyük heyecan yarattı. Posta'da yer alan köşesinde erken yaşta emeklilik sorularına dair detayları aktaran Sarısu başka çalışanlar amacıyla ipucu oluşturacak ipuçlarını paylaştı.

Bayahı fazla süredir SGK'ya prim ödeyen vatandaşlar için emeklilik oldukça önemlidir. Bu temelde erkek çalışanlar gözünden baktığımız zaman ilk giriş tarihi oldukça önemldir. Bu anlamda 54 ve 55 yaşında emekli olabilirler. SGK Uzmanları erken yaşta emeklilik amacıyla şartları ve detayları açıkladılar. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

AÇIK KAPI BIRAKILDI! ARTIK BEKLEMEK TARİH OLDU! 54 YAŞINDA HEMEN EMEKLİ OLUN


Erkek çalışanların durumuna baktığımız zaman erken emekli şansları vardır. İlk işe giriş tarihine göre erken yaşta emeklilik hakları var. Bu kapsamda halen çalışmakta olan bir çalışan SGK Uzmanına kendine ait "İlk SSK başlangıç tarihim 22 Haziran 1993. Toplam 6134 gün prim ödemem var. 3 sene evvel kamuda taşerondan kadro aldım." ifadelerini söyledi. Çalışan sorusunda ise ne vakit emekli olma ihtimalini sordu.  

SGK Eksperi bu soruya dair kapsamlı bir bildirimde bulunarak "Emekli olmak amacıyla 25 sene sigortalılık süresi, 5675 gün prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabisiniz. Doğum ve askerlik tarihleriniz ile askerlik süreniz ile ilgili bilgi vermemişsiniz. Süre ve prim şartını sağladığınızdan 54 yaşınızı dolduruyorsanız emekli olabilirsiniz." bilgilerini paylaştı. 

ERKEN YAŞTA EMEKLİLİK

Bir diğer çalışan ise Sosyal Güvenlik Uzmanı Ekrem Sarısu'ya doğum tarihi, ilk işe giriş tarihi ve prim ödemelerine dair bilgi verdi. Çalışan bu kapsamda "30 Mart 1972 doğumluyum. İlk SSK giriş tarihim 26 Haziran 1996. Toplam 7648 gün primim var. 15 ay askerlik yaptım." dedi be ne vakit emekli olacağını sordu. 

Ekrem Sarısu yaptığı açıklamasında çalışanın askerliğini sigorta başlangıç tarihinden evvel yapmış olduğunu varsayarak cevap verdi. Bu kapsamda çalışanın ne vakit emekli olacağına dair "Askerlik sürenizin 190 gününü borçlanmanız durumunda emekli olmak amacıyla 25 sene sigortalılık süresi, 5750 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabi olursunuz." dedi. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR