Açık Bono Verildi! En Fazla Vadeyle Konut Kredisi Veren Bankalar! 360 Ay, 240 Ay, 180 Ay, 120 Ay...

Açık Bono Verildi! En Fazla Vadeyle Konut Kredisi Veren Bankalar! 360 Ay, 240 Ay, 180 Ay, 120 Ay...
YAYIN TARİHİ: 24.01.2022 09:46:00

Birçok birey ülkemizde ev sahibi olmak istemektedir. Bu durum yükselen kira fiyatları ve ihtiyat güdüsünden kaynaklanmaktadır. Bu güdü ile hareket eden bireyler ev satın almak için para biriktirme yolu veya kredi çekme imkanlarından yararlanmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda satın alınan birçok konut kredi imkanları ile alınmıştır. Elbette ki uzun vadeli bir şekilde konut almak her zaman beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Konut kredilerinin asıl amacı bireyin ev sahibi olmasına yardım etmektir. Bunu bilen vatandaşlar konut kredileri çekerek ev satın alabilmektedir. Konut kredisinden yararlanmak günümüzde kolaylaşmıştır. Konut kredisinden yararlanmak için öncelikle vade kavramına dikkat etmeniz gerekmektedir. Konut kredilerinde uzun vadeli ödeme şekli ve kısa vadeli ödeme şekilleri vardır. Bu noktada çok sayıda farklı bankanın ayrıcalıklı fırsatları sunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

Uzun Vadeli Konut Kredisi ile Ev Sahibi Olma Şansı


Konutlar, fiyatı yüksek taşınmazlar olduğu için kredi miktarı da yüksektir. Bu yüksek miktarlı kredileri çekmek kadar geri ödemesi de önemlidir. Ödemenin kolaylaşması için uzun vadeli krediler tercih edilmektedir. Vade uzadıkça ödenen aylık miktar düşecektir. Bu da krediyi kullanan konut sahibi için bir ödeme kolaylığıdır.


Uzun vade kategorisinde en az 10 yıllık yani 120 aylık vade bulunmaktadır. Daha sonra ise 15, 20 ve 30 yıllık vadesi bulunan krediler gelmektedir. Vade uzun olduğu için kredi çekerken tekrar düşünmekte fayda vardır.


Hangi Bankalar Uzun Vadeli Kredi Vermektedir?


Bankalar birçok müşterisine konut kredisi imkanı sunmaktadır. Satın almak istenilen mülkün özellikleri, gelir durumunuz ve ekspertiz raporu kredi alınırken istenen bilgilerdendir. Bankalar aldığınız krediyi ödeyebileceğinize karar verirse kredi başvurunuzu onaylayacaktır. Uzun vadeli kredi veren ilk bankamız Şekerbank’tır.Şekerbank müşterilerine 360 ay vade seçenekleri ile konut kredisi verebilmektedir. Diğer banka ise Garanti BBVA olacaktır. Garanti BBVA ise kullanıcılarına 240 aya varan vadeli kredi imkanı tanımaktadır. QNB Finansbank ise müşterilerine 180 ay vadeli konut kredisi verebilmektedir. Diğer bir yandan kamu katılım bankalarının sağladığı krediler ise genellikle 120 ay vadeli krediler olmaktadır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR