A101, BİM, ŞOK, Migros Ve Carrefour'dan Alışveriş Yapanı Üzen Haber! Artık Satışı Yok

A101, BİM, ŞOK, Migros Ve Carrefour'dan Alışveriş Yapanı Üzen Haber! Artık Satışı Yok
YAYIN TARİHİ: 9.01.2022 19:15:00

A101, BİM, ŞOK, Migros ve Carrefoursa bağlamında yer alan zincir marketlerden alışveriş yapan vatandaşları oldukça üzen bir haber geldi. TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yapılacak bir düzenleme ile artık zincir marketlerde ekmek ve sigara satışının olmayacağını belirtti.

Zincir marketler olan A101, BİM, ŞOK, Migros ve Carrefour'dan alışveriş yapanları oldukça üzen haber bugün geldi. Zincir marketlere sigara ve ekmek satış yasağı getirilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Plandöken, bu uygulamanın bakkal tarzı marketlere katkı sağlayacağını savundu. Devletin en üst kademesiyle konuşup, bu meselelerin halliyle ilgili de önemli çalışma yaptıklarını belirten Palandöken şu bilgileri paylaştı;

A101, BİM, ŞOK, MİGROS VE CARREFOUR'DAN ALIŞVERİŞ YAPANI ÜZEN HABER! ARTIK SATIŞI YOK

Biliyorsunuz, Meclis’te yasa. Zincir marketler ekmek ve sigara satamayacak. Bu ürünleri sadece bakkallar satacak. Açma kapama saatleri yılladır söylediğimiz şey. Ama maalesef bu pazar günleri AVM’ler ve zincir marketlerin açılmamasıyla ilgili sorunun çözülmemesinin nedeni bu işi yapan insanların tamamının ticaretten menni gibi bir şeydir. Biz sizi o pandemi sürecinde de işyerlerinizi açtırdığımız gibi o dönemde de zincirlerin diğer ürünleri satmamasını temin eden bir arkadaşım” dedi.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR