90.000 TL’lik Tata Tiago Türkiye’ye Geldi! Peynir Ekmek Gibi Satacak! Tata Tiago Teknik Özellikleri

90.000 TL’lik Tata Tiago Türkiye’ye Geldi! Peynir Ekmek Gibi Satacak! Tata Tiago Teknik Özellikleri
YAYIN TARİHİ: 7.02.2022 10:42:00

Bu otomobil Türkiye'de yok satacak, peynir ekmek gibi satacak. 90.000 TL’lik Tata Tiago Türkiye pazarına giriş yaptı. Özellikle Asya sektöründe kuvvetli bir manzara çizen Tata markası, en çok satan modellerinden biri olan Tiago’yu Türkiye sektöründe satışa sunmaya hazırlanıyor. İşte Tata Tiago Teknik Özellikleri...

Son zamanlarda ülkemizde araba almak imkansız hale gelmişti. Bu anlamda ülkemizdeki otomobil fiyatlarının hayli arttığını söyleyebiliriz. Öyle ki bundan sonra sıfır bir otomobil amacıyla 300 bin TL üzerindeki rakamları gözden çıkarmamız gerekiyor. Peki bu fiyatların altına yeni, sıfır bir otomobil almamız olası değil mi? Esasında olası, lakin bunun amacıyla birkaç küçük ayrıntıyı es geçmememiz gerekiyor. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'deTürkiye’deki otomobiller, gerçekten pek çok pazardaki modele göre üst civarda yer alıyor. Yani ülkemizde satılan en ucuz, en boş model bile gerçekten çoksıyla çağdaş diyebiliriz.  Ülkemizde ucuz otomobil almanın esas anahtarı da bu haldeki modellerin Türkiye’de satışa çıkması. Baktığımız zaman bu arabalar Türkiye'de satılırsa, 300 bin TL altına, sıfır otomobil almamız olası olacaktır.Hindistan’ın en fazla satan otomobil markalarından biri olan TATA, ülkemizdeki etkinliğini çoğaltmak amacıyla butona bastı. İddialara göre TATA, Tiago modelini Türkiye sektöründe satışa sunmak amacıyla geri sayıma işlemiş durumda.
Tiago, TATA’nın en iyi fiyat performans modellerinden biri. Hatta f/p doğrultusunda zirvedeki isimlerden diyebiliriz. 1199 cc’lik motorla gelecek olan Tiago 72 beygirlik bir performans veriyor. 5 koltuk kapasiteli HB modelin mak torku ise 95Nm. Yolcu ve sürücü hava yastığı seçeneğine sahip olan Tata Tiago’da klima da bulunuyor.


Klima bile diyoruz zira otomobilin fiyatı olabildiğince uygun. Bu otomobil Hindistan’da vergiler dahil 90 bin TL’ye satılıyor. Gelelim bu otomobilin ülkemizdeki fiyatına. 90 bin TL’ye en düşük ÖTV dilimi ve KDV’yi ekleyecek olursak karşımıza 170 bin TL gibi bir fiyat belirlenecektir. 

Bu iddia hayata geçerse eğer,  Tata Tiago 170 bin TL’lik fiyatıyla segmentinde rakibi kalmayacak. Hali hazırda ülkemizde düşük fiyat aralığına çok çok otomobil kalmadığını düşünürsek, Tata’nın bu hamlesinin çok yerinde olduğu aşıkardır. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR