81 İl'de Kira Yardımları Yapılıyor! 1.150 TL Kira Yardımı Alabilirsiniz. Kira Yardımı Almak İçin...

81 İl'de Kira Yardımları Yapılıyor! 1.150 TL Kira Yardımı Alabilirsiniz. Kira Yardımı Almak İçin...
YAYIN TARİHİ: 19.12.2021 21:20:00

Kira yardımı ne kadar yapılmaktadır? Kira yardımı kimlere yapılmaktadır? Ne kadar süre yardımlar devam etmektedir? Başvurular nereden ve nasıl yapılmaktadır?

Dar gelirli vatandaş artan fiyatlarla beraber ekonomik yönden sıkıntılı günler yaşamaya devam ediyor. Özellikle İstanbul ve Ankara'da artan kira fiyatları dar gelirli vatandaşın geçim sıkıntısı yaşamasına sebep oluyor.

Çoğu il'de artan kira fiyatları neredeyse asgari ücrete yaklaştı. Bu kapsamda dar gelirli vatandaş için destek yardımları gelmeye devam ediyor. Bu yardımlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sosyal hizmetler ve kaymakamlıklar tarafından destekler sağlanmaktadır. Bu yardımlar ne kadar ödeniyor. Kimlere ödeniyor? Ne kadar ödeniyor?

81 İL DE KİRA YARDIMLARI YAPILIYOR!

İllerde kentsel dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor. Evleri kentsel dönüşüme girenler ve bu süreçte evlerini kullanamayarak başka yerde kalmak zorunda kalan vatandaş için destekler devam ediyor. Özellikle, İstanbul, Ankara ve İzmirin aralarında bulunduğu 81 il için destek kira yardımları yapılmaktadır.

Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından evleri kentsel dönüşüme girenlere kira yardımları yapılmaktadır.

Ayrıca sosyal hizmetler ve kaymakamlık tarafından da dar gelirli aileler için de kira yardımları yapılmaktadır. Peki bu yardımlardan nasıl yararlanılmaktadır? 


ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜJDEYİ VERDİ!

Yapılan açıklamaya göre kira yardım destekleri devam ediyor. Bu kapsamda bu yardımlardan yararlanmak için başvurular da alınmaya başlandı. Bu yardımlar evlerini kentsel dönüşüme veren ev sahipleri ve kiracılara verilmektedir. Bu yardımlar 18 ay boyunca verilmektedir.

Bakanlık tarafından da kentsel dönüşüme girecek evlerin sahipleri ve burada yaşayan kiracılara yardımın yapılacağı duyuruldu.

Yapılan bu kira yardımları illere göre belirlenmektedir. O yüzden değişiklik gösterebilmektedir. Bu yardımlar hak sahibi olan kişilere aylık olarak verilmektedir. Bu kişilerin direk hesaplarına yatırılmaktadır.

PEKİ KİRA YARDIMLARI NE KADAR VERİLİYOR?

Kira yardımları illere göre değişmektedir. Bu kapsamda verilen en düşük kira yardımı 715 TL olmaktadır. Kira yardımlarının en yüksek yapıldığı iller ise İstanbul, Ankara ve İzmir de yapılmaktadır. En yüksek yardım 1.150 TL olarak ödenmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER