751 TL ve 1248 TL... Altın Fiyatları Kalp Krizi Geçirtti! Coştu Tam Gaz Gidiyor! Görenler Şoke Oldu!

751 TL ve 1248 TL... Altın Fiyatları Kalp Krizi Geçirtti! Coştu Tam Gaz Gidiyor! Görenler Şoke Oldu!
YAYIN TARİHİ: 24.11.2021 09:23:00

​Coştu Tam Gaz Gidiyor! Altın Fiyatları Kalp Krizi Geçirtti! Görenler Şoke Oldu! 800 TL ve 1300 TL... Hem borç kapama, hem armağan, hem de armağan olarak sarfedilen altın, günden güne değişen fiyatlarıyla ön plana çıkıyor. Binlerce bireyin gün içerisinde alım – satımını yaptığı altının son durumu ise “Yok artık” dedirtti. 800 TL düzeyinin üstüne son derece sert bir hareket ile çıkan gram altının fiyatı piyasada büyük şok etkileri yaratırken ekonomistlerin ve eksperlerin altın yorumları da peş peşe geldi. İslam Memiş, Özgür Demirtaş ve Haluk Özdil altın ve dolar yorumları gündeme damgasını vur

Altın fiyatları adeta çıldırdı koptu gidiyor. Altın fiyatları tarihi bir zirve yaptı. Gram altın 750 TL'yi geçti. Çeyrek altın fiyatı ise 1300 TL'yi gördü. Milyonlarca vatandaşa altın fiyatlarından şoke eden darbe geldi. Altın fiyatları füze gibi fırladı arşa çıktı. Altın fiyatlarını görenler gözlerine inanmakta zorluk çekti. Gündeme bomba gibi düşen bu hal ise altın fiyatlarını öyle bir etkiledi ki…

CANLI ANLIK ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZEKONOMİST ÖZGÜR DEMİRTAŞ'TAN ACİL ÇAĞRI

Kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Özgür Demirtaş, faiz indirimi kararlarını ele aldı. Özgür Demirtaş hükümete faiz indirimi kararları kapsamında bir çağırda bulunarak artık hata yapılmamasını istedi. 

Ünlü ekonomist paylaşımında faiz indirimi kararlarının enflasyon oranlarında patlamaya neden olacağını vurgulayarak olabilecek değişimleri açıkladı. Özgür Demirtaş sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı. 


"Size Yalvarıyorum artık hata yapmayın. Faiz düşünce Enflasyon PATLAR. Faiz kendiliğinden değil de EMİRLE düşünce: Dolar, Euro, Altın, Emlak, Arsa, Her türlü Mal fiyatı FIRLAR. Öyle olunca bunları elinde tutan Zenginler daha ZENGİN, malı mülkü olmayan fakirler daha FAKİR olur"

Özgür Demirtaş resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bir başka paylaşımında ise "Başka Türkiye Yok..." ifadelerini kullandı. Demirtaş'ın paylaşımları çok kısa sürede on binlerce beğeni aldı. 

HALUK ÖZDİL ALTIN YORUMU


Yaşanan yükselişi değerlendiren ekonomist Haluk Özdil altın fiyatı için yeni rekor tahminini 800 TL olarak duyurdu. Daha önce gram altın için yapmış olduğu 600 TL çıkışı ile adını duyuran ve ilk rekor tahmininde bulunan isim olan Özdil "Benim büyük yatırımcı ile işim yok. Ben küçük yatırımcıya sesleniyorum. Altın düşmeyecek. Paranız enflasyon karşısında erimesin diye diyorum. Bazı haberler çıkıyor, altın satışları patladı. Kuyumcular altın almıyor, fiyatlar düşecek gibisinden. Bu haberler biraz bilinçli gibi duruyor. FED, 12-13 Aralık, varlık alımlarını stabil tutabilir. Emlak balonu artık şişti. Altında kayışın yükseleceğini düşünüyorum" diyerek düşüş beklentisi olmadığını dile getirdi. 

İSLAM MEMİŞ'TEN GRAM ALTIN TAHMİNİ


İslam Memiş gram altın amacıyla yaptığı değerlendirmesinde küresel piyasalarda meydana gelen son rakamları ele aldı. Memiş dolar kuru hareketiyle eş güdümlü altın fiyatlarının yükseleceğini belirterek " Dolar/TL kuru ile ilgili belirsizliğin sürmesi, dolar dizininin yükseliş süreci, fiziki talep gibi nedenler altın fiyatlarının yükselişini destekliyor. Altının gram fiyatı, 2022’de 800 liraya kadar yükselişini sürdürebilir" ifadelerini kullandı. Memiş enflasyonun devam etmesinin ons altının 2000 dolar üstünde kalıcı olacağı değerlendirmesinde bulundu. ALTIN PİYASASI KAÇTA AÇILIR? KAÇTA KAPANIR? 

Devletimizde altın pazarı ilk faaliyetine 09.30’da ismim atar ve gün içersinde yaşanmış olan haller ardından 13.00’da ilk piyasası biter. Altın Piyasası Nasıl İşler? Kaçta Açılır? Kapanır? Açıklamadan da anlayacağınız amacıyla altın pazarı gün içerisinde aniden oldukca etkinliğe geçmekte. İlk etabı belirli oranlarda tamamladıktan ardından yine aynı gün içerisinde 15.00’da yaygın pazar 17.15’de ona ermektedir. Altına yatırım gerçeklştirmeyi planlıyorsanız yukarıda tespit edilen iki etaplı pazar işleyiş saatlerinde Aralıklı olarak altın alış ve satış halini kontrol etmelisiniz. Aynı şekilde şayet zaten altına sahipseniz ve bunu nakde çevirmeyi düşünüyorsanız gün içine değişime uğrayan alış fiyatını takip etmeniz en doğrusu olacaktır.

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatları ile ilgili oluşturulan değerlendirmeler, yorumlar, analizler haber hedefiyle paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER