6.000 TL Maaşla Alın! KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezunu Şehir Hastanesi için İşçi Başvuru Koşulları

6.000 TL Maaşla Alın! KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezunu Şehir Hastanesi için İşçi Başvuru Koşulları
YAYIN TARİHİ: 6.01.2022 09:36:00

Son günlerde İŞKUR üzerinden yayınlanan iş ilanlarında KPSS şartı olmadan Şehir Hastanelerine işçi alımı yapılacağı açıklanmış idi. İŞKUR üzerinden yayınlanan haberin detayı yazımızın devamında. Şehir Hastaneleri son zamanlarda birçok farklı ilde büyük yatırımlar gerçekleştirilerek açılan hastanelerdendir. Devlet hastanesi niteliği taşımayan bu hastanelerin yapımında özel şirketler yer almış olup, bitiminde hasta garantili bir şekilde yap işlet devret modeli uygulanarak işleve alınmışlardır. Bu hastanelerde çalışma şartları pek çok kesimlerce araştırılmaktadır.

Şehir hastanelerinde pek çok farklı pozisyon için ilan açılmakla birlikte 2021 yılının son ayında İŞKUR tarafından açılan ilanda KPSS şartsız işçi alımı yapılacağı duyurulmuş idi. İŞKUR'da aktif kayıtlı olan kişiler bu ilanlara başvuru yapabilirler. Temizlik görevlisi, şoför, aşçı sekreter, büro elemanı, güvenlik personeli, oda destek hizmetleri, hasta kabul gibi pek çok birime aranan kişiler için başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir.

-En az ilkokul mezunu olduğunu belgelemek.

-18 yaşından büyük olmak.

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Çalışmaya engel teşkil eden bir rahatsızlık durumunun olmaması.

-Sağlıklı iletişim kurabilen kişiler

Bu ilanlara başvuru yapabilirler. Şehir hastanelerinin işçi alımı dışında pek çok farklı birim için ilave personel alımları devam etmektedir. KPSS şartsız olarak açılan bu iş ilanına birçok başvuru olduğu haberin detayları arasında yer almış olup başvuru yapmak isteyen kişiler için İŞKUR tarafından açılan ilanların takip edilmesi önerilmektedir.

Şu an için aktif faaliyetini sürdüren 13 şehir hastanesi bulunmakta olup 2022 yılında 5 şehir hastanesi daha tamamlanarak faaliyetlerine başlayacaktır. Şu an inşaatı süren şehir hastaneleri arasında Kocaeli, Gaziantep, Kütahya, İzmir ve Ankara'da yer almaktadır. Bu hastanelerin yapımları tamamlanarak bu senenin başında yürürlüğe girmesi beklenmektedir. Bu şehirler için ilave açılacak işçi alımı ilanları için İŞKUR sayfasının düzenli takip edilmesi önerilmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR