55 Ve 60 KPSS Puanıyla 2022 Yılı En Az Lise Mezunu Ve Düz Memur Alım İlanları Ve Başvuru Şartları

55 Ve 60 KPSS Puanıyla 2022 Yılı En Az Lise Mezunu Ve Düz Memur Alım İlanları Ve Başvuru Şartları
YAYIN TARİHİ: 13.02.2022 10:06:00

Her yıl artan işsizlik oranları özellikle genç nüfusu oldukça tedirgin etmektedir. Bu gelişmeler ışığından KPSS puanı en az 55 veya 60 puan almış adaylar için yeni bir istihdam yapılacağı duyuruldu. Kastamonu üniversitesinin yayınladığı resmî açıklamaya göre tam 98 memur alımı yapılacağı duyuruldu.

Başvurular 3 Şubat 2022 tarihinde başlamış olup 17 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek. Yapılacak olan istihdamda adaylar direk kadrolu olarak ve sınavsız bir şekilde işe başlayabilecek. Kadrolar ise temizlik görevlisi, güvenlik, masa başı idari personel ve asistan şeklindedir. İlgili resmî açıklamaya Kastamonu üniversitesinin resmi internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.KPSS 60 Puan ile Düz Memur Alımı İçin Gerekli Evraklar

İlgili kadrolara başvuruda buluna bilinmesi için gerekli evraklar şu şekildedir. Başvuru formu (Kastamonu üniversitesi resmi internet sitesinden alınacaktır). Diploma veya mezuniyet belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir). KPSS sonuç belgesi (ÖSYM resmi internet sitesinden alınacaktır). 2 adet vesikalık fotoğraf. Sabıka kaydı (E-devlet üzerinden alınacaktır). SGK hizmet dökümü (E-devlet üzerinden alınabilir).
Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir). 2 adet nüfus cüzdan fotokopisi. 2 adet sürücü belgesi fotokopisi. Doktor mühürlü ve el yazılı sağlık raporu. Güvenlik kadrosuna başvuruda bulunmak isteyen adaylar yukarıda ki evrakların yanı sıra bir de güvenlik kartı fotokopisini de göndermeleri gerekmektedir.KPSS 60 Puanı Kamu İş İlanı İçin Gerekli Başvuru Şartları

Kastamonu üniversitesi tarafından yayınlanan kamu iş ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar bazı şartları taşıması gerekmektedir. İlk olarak başvuru yapacak adaylar 18 yaşında veya 18 yaşının üstünde olması gerekmektedir. Ayrıca başvuran adaylar sadece bir kadroya başvurulabilir.

Aksi takdirde 1'den fazla kadroya başvuru yapan adayların tercihleri sistem tarafından bloke edilecektir. Adaylar herhangi bir şekilde emeklilik veya yaşlılık maaşı almıyor olmaması ve herhangi bir şekilde sabıka kaydının olmaması gerekmektedir. Son başvuru şartı ise adayların vücut veya akıl hastalığının bulunmaması da gerekmektedir.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR