5.000 TL Maaşla Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor! Başvuruda Son Gün Ne Zaman? İşte Şartlar...

5.000 TL Maaşla Sözleşmeli Personel Alımı Yapılıyor! Başvuruda Son Gün Ne Zaman? İşte Şartlar...
YAYIN TARİHİ: 29.03.2021 21:10:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, 5.000 TL maaşla personel alımı yapacak. Başvurular ne zaman sona erecek? Başvurular nereden yapılacak? Kontenjan dağılımı nasıl olacak? Başvuru şartları...

Gelen son dakika açıklamasında göre istihdam sağlamak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından personel alımına dair ilan yayınlanmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre, 5 bin lira maaş ile personel alımı yapılacağı belirtildi.

​Yayımlanan İlana başvuru yapan kişilerin, İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünde istihdam edilecek olup belirlenen şartlara uyan kişiler alınacaktır. Son başvuru tarihi ne zaman? Kimler başvurabilecek? İşte personel alımına ilişkin detaylar haberimizde...

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLADI?

Yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı 5.000 TL maaş ile sözleşmeli personel işçi alımı 22 Mart tarihi itibari ile başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapılacağı duyruusu yapılmıştır. 22 Mart tarihinde başlayan başvuruların, adaylar İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğünde istihdam edilecek olup en az ön lisans mezunu olmaları şartı bulunmaktadır.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI DAĞILIMI NASIL OLACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından personel alımına dair yapılan açıklamada, 81 kişilik kadro ile İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğüne bağlı birimlerde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 56 Erkek personel ve 25 Kadın personel alımı yapılacağı, adaylar içerisinden Sözleşmeli olarak Koruma ve Güvenlik Görevlisi alınacağı açıklaması yapılmıştır.BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alımı Başvuruları, 22/03/2021 Pazartesi günü başlayıp, 02/04/2021 Cuma günü saat 18.00'de sona ereceği açıklaması yapılmıştır.


BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

Üniversitelerin en az iki yıllık ön lisans bölümünden mezun olma şartı bulunmaktadır.

01.01.2021 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak, şartı bulunmaktadır. (01.01.1991 ve sonraki doğumlular başvuruda bulunabileceklerdir.)

Belirlenen son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak gerekmektedir. ( Başvuruda asıl listeye giren adayların atama için bu belgeyi ibraz edeceklerinde belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekmektedir.)

Erkek adaylar için başvurularda 175 cm'den kısa olmamak, kadınlarda 165 cm'den kısa boylu olmamak şartı bulunmaktadır. ( Ardından Asıl listede yer alan adaylardan bir sağlık kuruluşundan alınan boy-kilo gösterir belge istenecektir.)

Başvuruda adayların, boy uzunluklarının santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20'den fazla veya az olmamak şartı bulunmaktadır. (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95'ten fazla, 75-20=55'ten az olmaması gerekmektedir.)

Ayrıca görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir. Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmaması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, Başvurular Genel MüdürlüğüN internet sitesi üzerinden, (www.vgm.gov.tr) yayınlanacak "Başvuru Formu" doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacağı açıklanmıştır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER