4D'li Taşeron İşçi 2022 Ek Zam Ek Gelir Zam Oranı Nedir? 5 Ocak 4D'li Personeli Kaç TL Maaş Alacak?

4D'li Taşeron İşçi 2022 Ek Zam Ek Gelir Zam Oranı Nedir? 5 Ocak 4D'li Personeli Kaç TL Maaş Alacak?
YAYIN TARİHİ: 5.01.2022 09:43:00

4D'li taşeron işçi 2022 ek zam ek gelir zam oranı nedir? 4D'li taşeron işçi 2022 ek zam ek gelir zam oranları yurttaşların gündeminde yer alıyor. 2022 yılında ne kadar maaş alacağına dair detaylar halen görüşme aşamasında. Kamu personellerinin maaşlarına yapılacak düzenleme kapsamında kamu işçilerinin de maaşlarına ek zam gelmesi bekleniyor. Ancak bu Çalışma Bakanlığı'nın izleyeceği yol önemli olacak.

​2022 yılı taşeron işçi zamları bağlamında detaylar oldukça merak ediliyor. Bu anlamda Taşeron işçilerin maaşlarına ek zam yapılacak mı? Gelir vergisi düzenlemesi yada memur maaşlarına yapılacak ek zam kamu işçilerinin maaşlarını artıracak mı? Kamu kurumlarında çalışan 4D personellerinin 2022 maaş detayları ve tüm soruların cevaplarını haberlerim.com.tr'de bulabilirsiniz. Kamu kurumlarında çalışan 4D personellerinin 2022 maaş detayları ve tüm soruların cevaplarını haberlerim.com.tr'de bulabilirsiniz.

4D'Lİ KAMU İŞÇİLERİNİN, TAŞERON İŞÇİLERİN MAAŞLARINA 2022 OCAK'TA EK ZAM


Kamuda kadroya alınan taşeron işçilerinin maaşlarına 2022 senesinde normal şartlar altında toplu sözleşme kapsamında bir zam yapılacaktı. Fakat toplu sözleşme hükümleri çoğu gelir grubu amacıyla 2022 senesinde değişti. Asgari ücret amacıyla son senesinin en rekor düzeyde zammı yapıldı. Memur maaşlarına ve emekli maaşlarına ek zam müjdeleri verildi oranlar ayarlanmaya çalışıyor. 4D'li personellerin kamu işçilerinin maaşları da bu düzenlemelerden faydalanacaktır. 

4D KAMU İŞÇİLERİN MAAŞLARINA GELİR VERGİSİ DÜZENLEMESİ


4D personelleri de gelir vergisi ödemesi yapıyorlar. Brüt maaşı 5.000 TL'ye kadar olan bundan ileri dönemde bu rakam amacıyla gelir vergisi ödemeyecekler. Hem de maaşı 5000 TL'den çok olanlar ise 5000 TL'lik kısım amacıyla vergi vermeyecekler. Bu vergi düzenlemesi ile devlete ödenen aylık vergi maaşlara ek zam olarak yansıyacak.  Kamu işçilerinin gelir vergi dilimi de düşecek. 


EK ZAM FORMÜLLERİ NELER? TAŞERON İŞÇİLER NE KADAR ZAM ALACAKLAR?


4D personelleri amacıyla 2022 senesi zam konusu ile ilgili değişik formüller masada olsa da son söz Çalışma Bakanlığı doğrultusundan söylenecek. Kamu personelleri amacıyla gerçekleştirilecek olan ek zam görüşmelerinde kamu işçileri amacıyla de misal karar çıkabilir. Alınan memura ek zam kararının emekli ve hem de kamu işçilerine de aynı şekilde yapılacağı ilan edilebilir.  Kamu işçileri amacıyla bütün sayılar ise 3 Ocak Ayı Ayı tarihinde netlik kazanacak.

Kaynak: TAKVİM GAZETESİ 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER