4747’e SMS Atın! Bugün Belli Oldu! Hesaplara 1798 TL Yatıyor! TC Kimlik No Son 4 Hanesi E-Devlet İle

4747’e SMS Atın! Bugün Belli Oldu! Hesaplara 1798 TL Yatıyor! TC Kimlik No Son 4 Hanesi E-Devlet İle
YAYIN TARİHİ: 25.12.2021 11:03:00

Vatandaşların en fazla merak ettikleri konunun başında nakit ödemeler geliyor. Bu bağlamda, devlet tarafından her ay belirli zamanlarda ödemeler yapılıyor. Evinde engelli olanlar, yardım etmeye muhtaç yaşlılar ve hasta vatandaşlara bakanlara her ay 1798 TL veriliyor. Şartlara makul olanlar e-Devlet üzerinden müracaat yaparak paralarını alıyor.

Ödemeler bugün itibariyle vatandaşlara büyük destek olacak. Ödemeler her ay il il yapılıyor. Paralar alan kişilerin bildiği üzere her ayın 15’i ile 30’u arasında hesaplara yatıyor. Devlet her ay evinde engelli, yardım etmeye muhtaç yaşlı ve hasta vatandaşlara bakan vatandaşlara ödeme yapıyor.  Hesaplara 1798 TL yatıyor. E-Devlet bağlamında şifrenizle online giriş yaparak evde bakım aylığınızın ödenip ödenmediğini kolaylıkla, ATM’ye gitmeden denetim edebilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ALINIR? EVDE BAKIM MAAŞI NASIL SORGULANIR?


Evde bakım aylıkları bilindiği gibi can simidi olmaktadır. Ödemeler her ay hesaplara yatarken sizlerde paraların hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Nüfus cüzdanınızı kullanarak TC kimlik numaranız ile birlikte e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” bulunan yere tıklayabilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj  bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e sms atarak sorgulayabilirsiniz.

EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ TAMAMLANDI 

Bakan Yanık, “Bakıma gereksinimi olan engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak hedefiyle oluşturulan Aralık ayına dair toplam 954 milyon TL Evde Bakım Yardımı ödemelerini hesaplara yatırmaya başladık. Ödemeler 20 Aralık’a kadar tamamlanacak. Böylece 2021 senesinde oluşturulan Evde Bakım Yardımı ödemesinin toplam tutarı aşağı yukarı 11 milyar TL oldu. Ödemelerin bütün engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER