40 Bin Peşin 0 Faizle Otomobil Müjdesi! Peugeot, Kıa, Fiat Egea, Honda Cıvıc Ford Cezbedici Kampanya

40 Bin Peşin 0 Faizle Otomobil Müjdesi! Peugeot, Kıa, Fiat Egea, Honda Cıvıc Ford Cezbedici Kampanya
YAYIN TARİHİ: 18.12.2021 19:17:00

Türkiye’de araç fiyatlarındaki yükselişin önüne geçilemiyor. Yükselen fiyatlar vatandaşları olduğu gibi markaları da oldukça zorluyor. Pek çok marka yeni kampanyalar düzenleyerek vatandaşları araç sahibi yapmayı hedefliyor. 

40 Bin Peşin 0 Faizle Otomobil Müjdesi! Peugeot, Kıa, Fiat Egea, Honda Cıvıc Ford Cezbedici Kampanya... Başta döviz kuru, çip krizi ve pandemi döneminin etkileri sebebiyle Türkiye’de araç fiyatları oldukça yüksek bir noktaya çıktı. Çip krizi sebebiyle üretim bir türlü istenilen noktaya çıkamazken, döviz kurundaki yükseliş ithal edilen araçların fiyatının katlanmasına neden oluyor. Özellikle döviz kurunda meydana gelen hızlı yükselişten dolayı araç fiyatları neredeyse her ay 10-20 bin TL bandında zamlanıyor. Orta ve üst segment araçlarda fiyatlar 500 – 600 bin TL’den başlarken, düşük segmentte de 200 bin TL’den başlıyor. 

Hem Alıcı Hem Satıcı Mağdur 

Yüksek fiyattan çekinen vatandaşlar araç almıyor, satıcılar ise yüksek fiyatların araç satışlarını ciddi bir şekilde azalttığını dile getiriyor. Araç fiyatlarındaki yükselişin ne zamana kadar süreceği ise bilinmiyor. Sıfır kilometre otomobillerdeki fiyat artışı ikinci el otomobilleri doğrudan etkiliyor. Yüksek modelli araçlarda dahi fiyatlar oldukça yüksek noktalara çıkmış vaziyette. 

Kampanyalar Sürüyor

Bir an önce araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar ise markaların güncel kampanyalarını takip ediyor. Bu noktada bazı markalar avantajlı fiyatlar üzerinden vatandaşları araç sahibi yapıyor. 

Türkiye’de sevilen modellerden olan Kia’da kampanyalar devam ediyor. Sportage modelinde 150.000 TL peşinata 12 ay yüzde 0.99 faiz seçeneği bulunuyor. Stonic modelinde peşinat miktarı 50.000 TL. Ford’da Fiesta, Focus ve Kuga modelleri için kampanya süreci devam ediyor. 100.000 TL peşinata 12 ay yüzde 0.99 faiz imkanı bulunuyor. Araç almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor zira son gün 31 Aralık. 

Ülkemizde en çok tercih edilen otomobillerin başında gelen Fiat Egea’da da kampanya devam ediyor. 50.000 TL peşinata 12 ay vadeli yüzde 1.29 faiz imkanı bulunuyor. 

Toyota’nın Proace City modelinde dikkat çeken kampanya yer alıyor. 75.000 TL peşinatla, 12 ay vade ve yüzde 0.69 faiz seçeneği modelde yer alıyor. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR