4/D'li Taşeron İşçi Yüzdelik Dilim Ve Tayin Hakkı! 2022 Yılı Taşeron 4/D'li Kamu İşçi Zammı Kaç TL?

4/D'li Taşeron İşçi Yüzdelik Dilim Ve Tayin Hakkı! 2022 Yılı Taşeron 4/D'li Kamu İşçi Zammı Kaç TL?
YAYIN TARİHİ: 11.11.2021 10:07:00

​2022 Yılı Taşeron 4/D'li Kamu İşçi Zammı Kaç TL? 4/D'li Taşeron İşçi Yüzdelik Dilim Ve Tayin Hakkı... 4D'li taşeron işçi maaş zammı duyuruldu mu? Sorusunun cevabı sorgulanan konular arasında yer alıyor. Kamuda sıksık işçi kadrosuna alınan taşeron işçilerin maaşlarına yapılacak zam seviyesi merak ediliyor. Yüzde 4 olarak yapılan zam seviyesinın arttırılması talep edilmişti. 

4/D'li Taşeron işçi yüzdelik dilim ve tayin hakkı haberleri ve 2022 yılı
taşeron 4/D'li kamu işçi zammı için detaylar haberimizde. 4/D'li taşeron işçiler için zam ayları geldi çattı. Ülkemizde milyonlarca taşeron işçi yer almaktadır. 2022 senesinde maaşlarına zam alacak taşeron işçilerin ne kadarlık bir zam alacakları merak hususu olurken bu konuya ilişkin en mühim ipucu da açıklandı.


4/D'Lİ TAŞERON İŞÇİ MAAŞ ZAMMI YÜZDE 25 

6 aylık dönemde yüzde 4 zam alan taşeron işçilerin maaşları birtakım dönemlerde asgari ücretin de altında kalmıştı. Yaşanan olaylar sonrasında çeşitli düzenlemeler yapıldı. Taban taşeron işçi maaşı asgari ücret düzeyine çekildi. Yeni senede artan enflasyon oranına mukabil zam oranlarının yüzde 25 olacağı konuşuluyor. TAŞERON İŞÇİLERE SEYYANEN ZAM


Seyyanen zam taşeron işçiler için oldukça önemlidir. Taşeron işçilere kadro verilmesinden sonra zam oranlarının yıllık yüzde 8 olması düşünülüyor. 

TAŞERON İŞÇİLERE YÜZDELİK DİLİM VE TAYİN HAKKI 

Taşeron işçilerin talep ettikleri bir başka planlama ise yüzdelik dilim ek zammı. Bu noktada açılan davaları ve alınan neticeleri misal gösteren taşeron işçiler hükümetin bu alanda toplu bir planlama yapmasını maaşların asgari ücrete oranla artmasını istiyorlar. 

4/D'li kamu işçilerinin son planlama isteği ise belirleme hakkı konusunda. Eş hali belirleme amacıyla dava kazanan bir taşeron işçi adına verdiği kararın misal olmasını isteyen işçiler, bütün kamu işçilerine belirleme hakkı talep ediyorlar.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER