3 Bin TL, 5 Bin TL Hesaplara Yattı mı? Ne Zaman Yatacak? Başvurular Devam Ediyor mu?

3 Bin TL, 5 Bin TL Hesaplara Yattı mı? Ne Zaman Yatacak? Başvurular Devam Ediyor mu?
YAYIN TARİHİ: 31.05.2021 12:23:00

Esnafa hibe desteği başvuruları başladı mı? Ne zaman sona erecek? Kimler başvuruda bulunabilecek? Ödemeler ne zaman yapılacak?

Herkes tarafından başvuruları yapılan hibe desteği ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağı merak edilip internet üzerinden araştırmalar sürdürülüyor. Ekonomik yönden sıkıntılı sürece destek olmak adına esnav ve sanatkarlara verilecek olan hibe desteği ile rahat bir nefes almaları amaçlanmıştır. Peki 3 bin TL, 5 bin TL hibe desteği ödemeleri ne zaman yapılacak? Esnafa verilecek hibe desteği başvuruları sona erdi mi? Kimler yararlanabilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen, Esnafa 3 bin ve 5 bin TL hibe desteği başvuruları nasıl yapılıyor? Sorgulamaları herkes tarafından en çok gündeme gelen ve araştırılan sorulardan oldu. Şimdiden esnafa verilecek olan destek için 2 günde 565 bin kişi başvurdu ve hibe desteği yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kararı doğrultusunda Ticaret Bakanlığı tarafından verilen bu desteğin tüm detayları haberimizde...

ESNAFA HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERİYOR?

Esnafa verilecek olan destekte, 30 günlük süreçte çevrim içi başvuruda yoğunluk yaşanabileceğinden dolayı, hizmete erişime engel olmasını önlemek adına, başvurular için TC kimlik numarasının son hanesine göre alınması kararı verilmiştir. Böylelikle yoğunluğu engellemek amaçlanmıştır.

Esnafa hibe desteği Başvurular e-Devlet (turkiye.gov.tr) üzerinden alınmaktadır.  Destek için başvuruları bugün başlamaktadır. Hibe desteği başvuruları, 23 Haziran 2021 Çarşamba saat 23.59'a kadar devam edeceği açıklanmıştır.

HİBE DESTEĞİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Esnafa destek olmak amacıyla verilecek olan destek başvuruları 23 Haziran 2021 Çarşamba saat 23.59'a kadar devam edecektir. Bu kapsamda esnaf hibe desteği başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ederken henüz bu konuda açıklama yapılmadı. Konu hakkında açıklamayı netleştiğinde haberimizde sizinle paylaşacağız.

KİM NE ZAMAN BAŞVURU YAPABİLECEK?


Sitemde oluşabilecek ypoğunluğu engellemek adına başvurular, TC kimlik numarasının son hanesine göre '0' olan vatandaşlar 25 Mayıs Salı günü başvuru yapabileceklerdir. Son hanesi '2' olanlar 26 Mayıs Çarşamba günü başvurularını yapabileceklerdir. Son hanesi '4' olanlar 27 Mayıs Perşembe günü başvuru yapabileceklerdir. Son hanesi '6' olanlar 28 Mayıs Cuma günü başvuru yapabileceklerdir. Son hanesi '8' olanlar 29 Mayıs Cumartesi başvurularını yapabileceklerdir.

30 Mayıs 2021 ve 23 Haziran döneminde tüm vatandaşlar başvurularını yapabileceklerdir. Başvuruya ilişkin tüm süreç ve detaylar "turkiye.gov.tr" adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığıyla sorgulanabilecektir.

BU DESTEKTEN HANGİ MESLEK GRUPLARI YARARLANABİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı'nın hemen ardından Esnaf ve sanatkara hibe desteği müjdesini duyurmuştu. Hibe desteğinin 2 grup şeklinde yapılacağı da belirtilmişti.

"Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır.

Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız.

Destek vereceğimiz ikinci grupta ise bakım, onarım, tamirat, kaporta işleriyle uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacıları, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeciler, kurs işletmecileri yer almaktadır.

Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksici, minibüsçü ve otobüsçüler ile pazarcılar da dahildir." ifadeleri yer almıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER