27 Aralık sonuc.osym.gov.tr: KPSS-2021/10 Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Sonucu Nereden Öğrenilir?

27 Aralık sonuc.osym.gov.tr: KPSS-2021/10 Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Sonucu Nereden Öğrenilir?
YAYIN TARİHİ: 27.12.2021 15:32:00

27 Aralık sonuc.osym.gov.tr: Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 27 Aralık 2021 tarihinde saat 15.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

27 Aralık sonuc.osym.gov.tr: Sağlık Bakanlığı 20 bin sözleşmeli personel alımı müracaat neticeleri ile alakalı aramalar sürat kazandı. Binlerce bireyin müracaatta olduğu Sağlık Bakanlığı personel alımına dair ÖSYM Başkanı Aygün'den son dakika açıklama geldi. Yerleştirme neticeleri ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna duyurulduktan sonra ÖSYM doğrultusundan alakalı kuruma elektronik ortamda verilecektir. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı neticeleri duyuruldu mı? KPSS 2021/10 tercih neticeleri ne vakit açıklanacak? Sağlık Bakanlığı 20 bin personel ataması ne zaman yapılacak? İşte merak edilenler!

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı

DUYURU (27 Aralık 2021)


KPSS-2021/10: Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı


16 – 22 Aralık 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2021/10 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 27 Aralık 2021 tarihinde saat 15.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

ÖSYM SON DAKİKA AÇIKLADI!


ÖSYM Başkanı Aygün: 16-22 Aralık tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS 2021/10 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme neticeleri amacıyla işlemlerimizi tamamlamak üzereyiz. Sonuçları bugün adaylarımızla paylaşacağız. Sonuçların şuandan sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?


Adaylar, yerleştirme neticelerini T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme neticeleri ÖSYM'nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM doğrultusundan alakalı kuruma elektronik ortamda verilecektir. Yerleştirme neticeleri ile alakalı olarak adaylara ve kurumlara postayla rastgele bir belge gönderilmeyecektir.

Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere direkt olarak yerleştirildikleri kuruma başvuracaklar, atanmak amacıyla hangi evrakın lüzumlu olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi lüzumluliğini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden öğreneceklerdir.

SAĞLIK BAKANLIĞI 20 BİN PERSONEL ALIMI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

SAĞLIK BAKANLIĞI BRANŞ DAĞILIMI


20 bin sözleşmeli personel alımı kapsamında, 10.348 hemşire, 1.600 ebe ve 6.604 sağlık teknisyeni/ sağlık  teknikeri ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sıhhat fizikçileri Sağlık Bakanlığı içeriğinde istihdam edilecek.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER