26 İl'de Satışa Çıkıyor! Başvurular 14 Haziran'da Başladı! TOKİ'den Büyük Kampanya'da Son Gün...

26 İl'de Satışa Çıkıyor! Başvurular 14 Haziran'da Başladı! TOKİ'den Büyük Kampanya'da  Son Gün...
YAYIN TARİHİ: 4.07.2021 21:01:00

TOKİ'den 26 ilde konut satışa çıkacaktır. Hangi illerde hangi daireler ihaleye çıkacaktır? Hangi ilçelerde satış yapılacak? Hangi ilde ihaleler ne zaman başlıyor?

TOKİ'den sürekli olarak vatandaşın bütçelerini zorlamıcak uygun ve avantajlı konut müjdeleri gelmeye devam ediyor. TOKİ tarafından 26 il de satışa sunulacak ev duyurularının yapılmasının ardından gündemde yoğun bir şekilde araştırmalar yapılmaya devam ediyor. TOKİ tarafından her yıl dar gelirci onbinlerce vatandaş ev hayaline kavuşuyor.

Uygun ödeme koşulları ile de dar gelirli aileler de sıkıntı yaşamadan hayallerine kavuşmuş oluyor. 26 il de satışa çıkan daireler için başvurular 14 haziran itibari ile alınmaya başladı. Ödemeler aylık düşük taksitlerle yapılırken bütçelerini korumak isteyen vatandaşa da rahat bir ödeme şekli oluyor. Bu kapsamda hangi illerde evler satışa sunulacak? Ödemeler nasıl olacak?

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından fırsatlar sunulmaya devam ediyor. Bu fırsatlar uygun ödeme koşulları ile beraber her yıl onbinlerce kişinin ev sahibi olmasına imkan sağlıyor. Bu projeler vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Son olarak 26 ilde satışa çıkan konutlar için başvurular 14 Haziran itibari ile alınmaya başlandı. TOKİ aylık düşük taksitle ödeme fırsatları sunmaktadır.

Her projenin başvuru tarihleri ve başvuru süreleri değişiklik göstermektedir.

HANGİ İL'LERDE HANGİ PROJELER SATIŞA ÇIKIYOR?

TOKİ tarafından duyurusu yapılan dairelerden Burdur Merkez'de yer alan projeler 14 Haziran'da başvuruları başlamıştır. Burdur da satışa sunulan bu projelerin, fiyatları 210 bin TL'den başlarken projede taksitler 933 TL'den başlamaktadır.

TOKİ projelerinden biri de İstanbul'da yapılacak olan yeni projeler Esenler ve Tuzla ilçesinde satışa sunulacaktır. Bu daireler Esenler'de kentsel dönüşüm kapsamında toplam 1.025 konut satışa çıkacağı duyurusu yapılmıştır.

Bu projelerden biri de yine Tuzla'da ise Aydınlı Mahallesi'nde 508 konut satışa çıkarken 13 Ağustos'ta ihaleye çıkılacağı belirtilmiştir.

TOKİ Kırşehir Merkez'de yer alan projede başvurular 30 Eylül'e kadar süreceği açıklanmıştır.Bu projede daireler 810 TL'den başlayan taksitler ve fiyatlar ise 165 bin TL'den başlamaktadır.

TOKİ Kırıkkale Merkez'de yer alan projesi için de başvuru sürecinin ay sonu sona ereceği açıklanmıştır. Bu proje fiyatlar 111 bin TL'den başlamaktadır. Fiyatları 111 bin TL'den başlayan projede 180 ay vade seçeneği ve taksitler 560 TL'den başlamaktadır.

388 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA KONUT SATIŞI!


TOKİ'den Giresun Güce ilçesinde yer alan proje için uygun fiyatlı taksitler 388 TL'den başlamaktadır. Bu projede fiyatlar 116 bin TL'den başlarken bu fiyatlarla konut satışının yapılacağı projede başvuru süreci 14 Haziran itibari ile başlamıştır.

Bu illerde de yeni projeler TOKİ tarafından Nevşehir'de 549 konut satışı yapılacak ve bunun için başvurular 18 Haziran, 6 Temmuz ve 16 Temmuz'da ihaleye çıkacağı açıklanmıştır.

TOKİ'den bir yeni projede Siirt'te satışa çıkacak ve 252 konut için 21 Haziran'da ihale düzenlemiştir. Bu projede Iğdır ve Edirne'de 2 ihale gerçekleştireceği belirtilirken, TOKİ Iğdır'da 337 konut ve Edirne'de ise 221 konut satışı yapmayı hedefliyor.

TOKİ projelerinden Konya'da 396 konut satışa çıkmaktadır.

TOKİ'den Yozgat'ta 301 konut için ihaleye çıkacağı açıklanmıştır.TOKİ'nin düzenleyeceği ihale tarihi ise 24 Haziran itibari ile başlamıştır.

Diğer yandan ise 29 Haziran itibari ile Trabzon'da 53 konut için ihaleye çıkmıştır.

Ayrıca bir diğer proje de 2 Temmuz tarihinde Eskişehir'de 126 konut için ihaleye ve 5 Temmuz'da ise Hatay'da 464 konut için ihaleye çıkılacağı açıklaması yapılmıştır.

Diğer bir ihale de 6 ve 7 Temmuz'da ise Kocaeli'de satışa çıkacaktır. Burada 1506 konut için ihale gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Aydın Efeler'deki 198 konutun ihalesi 8 Temmuz'da yapılacağı açıklanmıştır.

TOKİ Kütahya'da 495 konut için 9 Temmuz tarihinde ihaleye çıkacağı açıklanmıştır.

TOKİ'den 12 Temmuz'da Sinop'ta 317 konut, ihaleye çıkacaktır.

TOKİ'den 13 Temmuz tarihinde  Hatay'da 486 konut, ihaleye çıkacaktır.

TOKİ'den 13 ve 14 Temmuz'da Manisa'da 1346 konut ihaleye çıkacaktır.

TOKİ'den Burdur'da 26 Temmuz'da 143 konut için ihale düzenleneceği açıklaması yapılmıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER