21 Aralık Taşeron İşçilere Son Dakika Müjdeli Haber! 2022 Yılı Zam Kaç TL, İkramiye, Kadro, Tayin

21 Aralık Taşeron İşçilere Son Dakika Müjdeli Haber! 2022 Yılı Zam Kaç TL, İkramiye, Kadro, Tayin
YAYIN TARİHİ: 21.12.2021 10:07:00

Kamuda çalışan milyonlarca taşeron işçi amacıyla detaylar gelmeye devam ediyor. Bu anlamda 2022 TİS görüşmeleri gelecek yıl büyük heyecanla bekleniyor. Zam amacıyla detaylar ise belli olmaya başlıyor. Bu bağlamda Bakanlık doğrultusundan detaylı açıklamalar dillendiriliyor. Zam oranlarına dair detayların belli olmasına rağmen saptama hakkı ve becayiş konusuna dair ayrıntılar belli olmadı. Türk İş Sendikası ve Çalışma Bakanlığı arasında oluşturulan görüşmeler ve alınan kararlara dair yayımlanacak olan sözleşme metninde bu iki hak ile ilgili yeni kararlarda belli olacak. 

21 Aralık Taşeron İşçilere Son Dakika Müjdeli Haber! 2022 Yılı Zam Kaç TL, İkramiye, Kadro, Tayin...  Taşeron İşçilere son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bu anlamda 2022 yılı oldukça güzel geçecek. 2022 Yılı Zam, İkramiye, Kadro, Tayin, Yüzdelik Dilim Zammı hakkında detayları haberimizde verdik. 
TAŞERON İŞÇİ ZAMMI DETAYLARI 

Taşeron işçilerin alacakları zam civarlarına dair ilk detaylar belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanı Vedat Bilgin yapmış bulunduğu konuşmasında zam kararını duyurdu.

Bakan tarafından yapılan açıklamada 700 bin personelin ne kadar zam alacaklarını "Kamudaki işçilerin taban ücreti bu daha çok taşerondan kadroya geçenleri ilgilendiriyor 4 bin 100 liraya yükseltildi. Ücretlere 2021-2022'nin ilk 6 ayı amacıyla yüzde 12, başka 6 aylar amacıyla yüzde 5 artı enflasyon farkı oranında zam yapıldı" sözleriyle açıkladı. 
TAŞERON İŞÇİLERE ASGARİ ÜCRET ZAMMI 


Kurumlarda çalışan taşeron işçilerin maaşlarına asgari ücret tutarında zam yapılması hususu rastgele bir ismim atılmış bulunmuyor. 

İŞÇİLER ENFLASYON FARKI İSTİYOR


Oldukça düşük maaşı olan işçiler ise enflasyon farkının maaşlara yansıtılmasını istiyor. 4/D İÇİN İKRAMİYE VE EK ÖDEME

Kamu kurumlarında çalışan işçilere tediye ikramiyesi dışında oluşturulan ödemelerin tutarlarında zam bekleniyor. Öyle ki bu hususta 75 TL bayram ikramiyesi alan işçiler, 100 TL ya da biraz daha üstünde eğitim desteği alıyorlar. Bu iki ödeme hususu ile ilgili da zam yapılması bekleniyor.TAŞERON İŞÇİLERE TAYİN HAKKI VAR MI?

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilere belirleme hakkı hususu son zamanlarda gündemde. Bu mevzuya dair açılan bir davada işçinin haklı bulunması ve eş durumundan belirleme kararı verilmesi işçileri umutlandırdı. Bu çerçevede 2020 senesinde yapılacak görüşmelerde belirleme hakkı hususunun kesinlikle gündeme gelmesi bekleniyor. 


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER