2022 Yılı Almanya, Kanada ve Finlandiya İşçi Alımı İlanı - En Az 36.000 TL Maaşla Vasıfsız İşçi Alım

2022 Yılı Almanya, Kanada ve Finlandiya İşçi Alımı İlanı - En Az 36.000 TL Maaşla Vasıfsız İşçi Alım
YAYIN TARİHİ: 28.01.2022 12:53:00

​2022 senesi yurtdışı işçi alımı amacıyla açıklamalar yapıldı. Bu anlamda 2022 senesi Almanya, Kanada ve Finlandiya işçi alımı amacıyla detaylar geldi. Başvuru formu ardından en düşük maaşın 36.000 TL en yüksek ise 60.000 TL bulunduğu görüldü. 

Son günlerde ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar bağlamında vatan dışı ilanları olabildiğince yoğun bir ilgi ilgi görmeye başladı. Bu anlamda daha çok para kazanmak isteyen vatandaşlar TL'nin de değer kaybetmesiyle eş güdümlü daha çok arzulanan oldu. Finlandiya, Kanada ve Almanya yeni işçi alım ilanları açıklanmaya başladı. Yaklaşık olarak 2 milyon işçi alımı yapmaya niyetli olan bu ülkeler vasıfsız işçi alımı da yapıyor.


 

FİNLANDİYA, ALMANYA VE KANADA İŞÇİ ALIMI 2022 BAŞVURU İLANLARI 


Açıklanan ilanlara baktığımız zaman Almanya işçi alımı bir adım öne çıkıyor. Sonrasında ise Kanada ve Finlandiya işçi alımları geliyor. Alman ve Kanadalı işverenlerin en büyük sıkıntısı kalifiye ve vasıfsız işçi gücü olurken, Kanada'nın Quebec, Ontario ve Britih Columbia eyaletleri en çok işçi alımı ihtiyacı duyulan eyaletler bağlamında bir adım öne çıkıyor. 

FİNLANDİYA, ALMANYA VE KANADA EN FAZLA ALIM OLACAK SEKTÖRLER 


En fazla alım yapılacak sektörlerin başında ise beden işçiliği ön plana çıkıyor. Öte yandan hizmet sektörü, sanayi, ilaç, perakende, lojistik sektörleri peşi sıra geliyor. Almanya, Kanada ve Finlandiya işçi alımı başvurusu için henüz başvuru ekranı açılmadı ve başvuru şartları da ilan edilmedi.

FİNLANDİYA İŞÇİ ALIMI! EN AZ MAAŞ 36.000 TL 


Finlandiya bağlamında şuan 36.000 işçi alımı yapılacak. En düşük maaş ise 2.100 euro olacak bu da TL'ye baktığımız zaman 36.000 TL civarında yapıyor. Finlandiya iş başvurusu için metal işçisi, sağlık çalışanı, denizcilik ve bilişim üzerinden kabul edilirken iş başvuruları ise Finlandiya da bulunan şirketler üzerinden kabul edilecek. 

2022 YILI ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU FORMU


Almanya 2022 yılında en az 300.000 vasıflı ve vasıfsız işçi alımı yapacağını duyurdu.
Özellikle en fazla aranan ise fabrika işçileri oldu. Sonrasında ise pazarlama, mimar, mühendis, yazılım geliştiriciler, sağlık elemanları, ekonomistler, müşteri temsilcileri gibi çok sayıda personel alımı yapılması ön görülüyor. Almanya için referans mektupları büyük önem arz ediyor. Bun anlamda vasıflı işçi alırken sertifika ve diploma oldukça önem arz ediyor. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR