2022 Yılı Almanya, Kanada ve Finlandiya İşçi Alımı: En Az 26.000 TL Maaşla Vasıfsız İşçi Alımı

2022 Yılı Almanya, Kanada ve Finlandiya İşçi Alımı: En Az 26.000 TL Maaşla Vasıfsız İşçi Alımı
YAYIN TARİHİ: 26.12.2021 12:46:00

2022 yılı yurtdışı işçi alımı için açıklamalar yapıldı. Bu anlamda 2022 yılı Almanya, Kanada ve Finlandiya işçi alımı için detaylar geldi. Başvuru formu sonrasında en düşük maaşın 26.000 TL en yüksek ise 40.000 TL olduğu görüldü.

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar bağlamında yurt dışı ilanları oldukça yoğun bir ilgi alaka görmeye başladı. Bu anlamda daha fazla para kazanmak isteyen vatandaşlar TL'nin de değer kaybetmesiyle birlikte daha fazla arzulanan oldu. Finlandiya, Kanada ve Almanya yeni işçi alım ilanları açıklanmaya başladı. Yaklaşık olarak 2 milyon işçi alımı yapmaya niyetli olan bu ülkeler vasıfsız işçi alımı da yapıyor. 

FİNLANDİYA, ALMANYA VE KANADA İŞÇİ ALIMI 2022 BAŞVURU İLANLARI 


Açıklanan ilanlara baktığımız zaman Almanya işçi alımı bir adım öne çıkıyor. Sonrasında ise Kanada ve Finlandiya işçi alımları geliyor. Alman ve Kanadalı işverenlerin en büyük sıkıntısı kalifiye ve vasıfsız işçi gücü olurken, Kanada'nın Quebec, Ontario ve Britih Columbia eyaletleri en çok işçi alımı ihtiyacı duyulan eyaletler bağlamında bir adım öne çıkıyor. 


EN ÇOK ALIM APILACAK SEKTÖRLER 

En fazla alım yapılacak sektörlerin başında ise beden işçiliği ön plana çıkıyor. Öte yandan hizmet sektörü, sanayi, ilaç, perakende, lojistik sektörleri peşi sıra geliyor. Almanya, Kanada ve Finlandiya işçi alımı başvurusu için henüz başvuru ekranı açılmadı ve başvuru şartları da ilan edilmedi.

FİNLANDİYA İŞÇİ ALIMI! EN AZ MAAŞ 30.000 TL 


Finlandiya bağlamında şuan 30.000 işçi alımı yapılacak. En düşük maaş ise 2.300 euro olacak bu da TL'ye baktığımız zaman 30.000 TL civarında yapıyor. Finlandiya iş başvurusu için metal işçisi, sağlık çalışanı, denizcilik ve bilişim üzerinden kabul edilirken iş başvuruları ise Finlandiya da bulunan şirketler üzerinden kabul edilecek. 

2022 YILI ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU FORMU


Almanya 2022 yılında en az 300.000 vasıflı ve vasıfsız işçi alımı yapacağını duyurdu.
Özellikle en fazla aranan ise fabrika işçileri oldu. Sonrasında ise pazarlama, mimar, mühendis, yazılım geliştiriciler, sağlık elemanları, ekonomistler, müşteri temsilcileri gibi çok sayıda personel alımı yapılması ön görülüyor. Almanya için referans mektupları büyük önem arz ediyor. Bun anlamda vasıflı işçi alırken sertifika ve diploma oldukça önem arz ediyor. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER