2022 Yılı Adalet Bakanlığı, MSB, DSİ, Milli Saraylar İdaresi Personel Alım Başvuru Şartları İlanlar

2022 Yılı Adalet Bakanlığı, MSB, DSİ, Milli Saraylar İdaresi Personel Alım Başvuru Şartları İlanlar
YAYIN TARİHİ: 7.01.2022 17:17:00

Kamu kurum ve kuruluşlar yeni yılla eş güdümlü personel alabilmek tespit edilen kadrolar amacıyla ilana çıktı. Bu kapsamda yer alan ilanlara göre çok sayıda bakanlık ve kamu kurumları personel alımı yapacak. Böylece çoğu vatandaşa iş kapısı açılacak. Buna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1500'ü aile sosyal destek personeli, 300'ü yurt idare personeli, 2 bin 375'i başka mesleklerden (psikolog, sosyal çalışmacı, avukat, hemşire, çocuk gelişimcisi, ofis personeli vesaire) olmak üzere toplam 4 bin 175 sözleşmeli personel alacak.

İş arayanlara müjde! Çok sayıda bakanlık ve kamu kurumu personel alımı yapacak! Yeni senede iyi bir işiniz olabilir... Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı personel alımı amacıyla ilan açtı. Başvurular çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. 2022 yılı personel alımı detayları oldukça merak ediliyor. Bu anlamda 20 Ocak tarihine kadar e-devlet üzerinden  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı  https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacak.


 

MİLLİ SARAYLAR İDARESİ PERSONEL ALIMI İLANLARI  


Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı doğrultusundan 20 eksper muavini (hukuk, idari ve mali işler, yapı restorasyon, konservasyon, müzecilik) alınacak. Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı bağlamında yapılacak olan başvurular 14 Şubat 2022'de sona erecek. Başvurular, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden online olarak gerçekleştirilecek. 
 

2022 ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANLARI  


Adalet Bakanlığı bağlamında 15 stajyer kontrolör, 22 teknisyen ve gemi adamı, 150 idari memur, 140 psikolog, 7 veteriner, 5 mühendis olmak üzere toplam 339 personel alımı yapacak. Adaylar stajyer kontrolörlük bağlamında başvurularını 5-14 Ocak, teknisyen, gemi adamı ve idari memurluk için 17-31 Ocak Ayı Ayı, psikolog, veteriner ve mühendislik amacıyla 3-17 Ocak 2022'de e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı-Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden yapabilecek.MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANLARI  


Milli Savunma Bakanlığı 2022 yılına personel alımlarıyla başlayacak. Personel alım kadrolarına baktığımız zaman avukat, mühendis, teknisyen, aşçı, garson, berber, şoför, hizmetli, terzi, grafiker vs) alacak. 30 Aralık 2021'de başlayan başvurular, 31 Ocak 2022'de sona erecek. Adaylar başvurularını, https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapabilecek.

DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI İLANLARI  


DSİ Genel Müdürlüğü de değişik iller amacıyla 70 mühendis (inşaat, makina, elektrik ve elektronik, bilgisayar, meteoroloji, ziraat, harita, orman, maden, jeofizik, jeoloji) alımı bağlamında ilan verdi.  DSİ başvuruları, 17-28 Ocak 2022'de personelalimi.dsi.gov.tr adresinden online olarak yapılacak. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR