2022 yılbaşında emekliye ikramiye var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan AHaber'de Açıkladı! Emekliye Yılbaşı

2022 yılbaşında emekliye ikramiye var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan AHaber'de Açıkladı! Emekliye Yılbaşı
YAYIN TARİHİ: 24.12.2021 22:23:00

SGK-SSK ve Bağkur'lu emeklilerin yılbaşı ikramiyesi için bekleyişi devam ediyor. Bu anlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ahaber canlı yayınında önemli açıklamalar yaptı. Yılbaşı ikramiyesi emeklilere verilecek mi? Emekliler yeni yılda 1100 lira ödeme alabilecekler mi?

Pandemi, döviz kurunda meydana gelen oynaklıklar ve enflasyonun yükselmesiyle birlikte gelen fahiş zamlar en fazla emeklileri vurmuştu. Bu anlamda Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesin beklediği soruya cevap verdi mi? Emeklilere destekler verilmeye devam edecek mi? Herkesin yakından bildiği gibi emeklilere her sene dini bayramlar öncesi ikramiye ödemesi yapılıyor. Yeni yıl yaklaşırken emekliler bu ikramiyenin yılbaşında da yapılmasını istiyor ve sıklıkla dile getiriyor. 

YILBAŞINDA EMEKLİLERE  İKRAMİYE ÖDEMESİ VAR MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SORULDU


Tüm bankalar tarafından düzenli olarak verilen ikramiyeler için çeşitli haberler devamlı olarak yapılıyordu. Emekli vatandaşlarımıza yılda 2 defa ikramiye ödemesi yapılıyor. İçinde bulunduğumuz süreçte geçinmekte zorlanan emekliler yılbaşında da ikramiye almak istiyorlar. Meclis tarafından yılbaşı ikramiyesi için nabız yoklaması yapılması ardından ve kabul edilmesi sonrasında anında ödeme yapılacak. Resmi gazete’de yayınlanmasının ardından herhangi bir başvuru yapmaya gerek kalmadan emekliler belirlenen zamanlarda ikramiyelerini bankalarından alabilecekler. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan böyle bir ödemenin ikramiyenin gündemde olmadığını söyleyerek son noktayı koydu. 

EMEKLİYE 3 MAAŞ AVANS 10 MAAŞ KREDİ 


Yılbaşı ikramiyesine kapıların kapanmasının ardından SGK'dan güzel bir haber geldi. SGK emeklilerin maaşlarının 10 katı kadar kredi almasına ve 3 maaş avans verilmesine yeşil ışık yaktı. İsteyen emekli vatandaşlarımız bu haktan yararlanabilecek. Emekliler için ilaç gibi gelen bu karar sonrasında milyonlarca kişinin bu haktan yararlanması bekleniyor.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR