2022 Yerli Otomobil TOGG Fiyat Listesi! TOGG Fiyatı Belli Oldu! TOGG Sedan Ve SUV Fiyatı Kaç TL?

2022 Yerli Otomobil TOGG Fiyat Listesi! TOGG Fiyatı Belli Oldu! TOGG Sedan Ve SUV Fiyatı Kaç TL?
YAYIN TARİHİ: 6.01.2022 17:14:00

Tarihi öneme sahip olan Türkiye’nin ilk yerli otomobili TOGG için artık geri sayım başladı. TOGG Türkiye’yi de dünyada en iyi şekilde temsil edecek. TOGG bilindiği gibi alanında uzman kişiler tarafından tasarlandı. 2023 bağlamında yollarda göreceğimiz TOGG, ABD’nin Las Vegas kentinde görücüye çıktı. Peki TOGG araba fiyatı ne kadar olacak 2022? Fiyatı belli oldu mu? TOGG Sedan fiyatı kaç TL olacak? Yerli otomobil satışa ne zaman çıkacak? TOGG araba fiyat listesi 2022...

Türkiye tarihinde milat olacak ilk yerli otomobil olan TOGG heyecan dorukta. Bu anlamda yerli otomobil TOGG ABD'de görüntüye çıktı. Bu anlamda vatandaşlar TOGG'un hangi tarihte, ne zaman satışa çıkacağını merak ediyor. Peki TOGG araba fiyatı ne kadar olacak 2022? Fiyatı belli oldu mu? TOGG Sedan fiyatı kaç TL olacak? Yerli otomobil satışa ne zaman çıkacak? TOGG araba fiyat listesi 2022 haberlerim.com.tr'de 


 

2022 YERLİ OTOMOBİL TOGG FİYAT LİSTESİ| TOGG FİYATI BELLİ OLDU! TOGG SEDAN VE SUV FİYATI KAÇ TL? 


TOGG bağlamında otomobil fiyatının kaç para olacağı halen en fazla merak edilenler arasına girdi. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, araçlarının fiyatlarının piyasaya göre daha uygun olacağını söylüyor ancak bir fiyatlandırma yapmıyor. 

Otomotiv sektörünü 25 yıldır takip eden gazeteci Emre Özpeynirci, Daktilo1984’ten Arın Demir’in sorularını yanıtlamış, TOGG'un fiyatına ilişkin olarak," TOGG’un CEO’su, Türkiye’deki C-SUV sınıfındaki konvansiyonel araçlarla rekabet edeceklerini açıkladı. Bu araçların mevcut fiyatları 800 bin-1 milyon TL bandında değişiyor. Rekabet kanununa aykırı olduğundan TOGG’un fiyatını düşürmek için ÖTV desteği getiremezler ama başka bir teşvik uygulanabilir." ifadelerini kullanmıştı. 

 

TOGG FİYATI 


TOGG'un fiyatı henüz belli olmadı. TOGG'un araçlarının üretileceği fabrikanın Bursa Gemlik'te yapımı sürüyor. Fabrikanın tamamlanmasının ardından seri üretime geçilecek ve araç üretimi başlayacak.  

TOGG SEDAN FİYATI KAÇ TL?


Yerli otomobil TOGG'un dolar bazındaki fiyatının 20-30 bin dolar dolaylarında olacağı ifade ediliyor. Resmi bir satış rakamı bulunmasa da aracın 400 bin TL'den fazla olacağı düşünülüyor. Sedan ve SUV modelinin fiyatlarının birbirinden farklı olacağını da unutmamak gerekiyor. 

TOGG FİYAT LİSTESİ 2022


TOGG araçlarının fiyat listesi 2022 yılı için yayınlanmadı. Aracın satışa çıkacağının duyurulmasının ardından fiyat listesinin kamuoyuna duyurulması planlanıyor. 

YERLİ OTOMOBİL SATIŞA NE ZAMAN ÇIKACAK?


Yerli otomobil TOGG'un ön siparişlerinin 2022 yılında alınacağı tahmin ediliyor. 2023 yılında ise aracın satışa çıkması ve vatandaşlara ulaşması bekleniyor.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER