2022 Polis Akademisi - İŞKUR KPSS Şartsız Kamuya Bekçi Alımı! İşte Bekçi Alımı İçin Başvuru Şartları

2022 Polis Akademisi - İŞKUR KPSS Şartsız Kamuya Bekçi Alımı! İşte Bekçi Alımı İçin Başvuru Şartları
YAYIN TARİHİ: 3.01.2022 17:01:00

Polis Akademisi, İŞKUR ve İçişleri Bakanlığı ve Mahalle Bekçisi alım duyurusu haberleri yakından takip ediliyor. 2021 senesinde Bekçi alımı olmaması ve daha evvel pandemi sürecinin döneme girmesi ile bu kadroda yeni alım gereksinimi oluştuğu düşünülüyor. Eğer beklentiler gerçek çıkarsa EGM 2022 senesinde çok sayıda erkek aday arasından Bekçi Alımı yapacak.

Bekçi alımı başvuru şartlarız ve koşulları 2022 yılında en fazla merak edilenler arasına girmiş bulunuyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz sene bekçi alımı olmamıştı. Şimdi ise adaylar bekçi alımı ilanlarına kilitlenmiş durumda. 2022 yılında Polis Akademisi, Belediyeler ve İŞKUR internet sitesi üzerinden bekçi alım ilanları açıklanmasız bekleniyor. Peki 2022 senesinde Bekçi alımları ne zaman, hangi tarihte ve hangi koşullar ile yapılacak. 

POLİS AKADEMİSİ, İŞKUR VE BELEDİYELER 2022 BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI - YAŞ, ÖĞRENİM, SAĞLIK, YAZILI SINAV


Bekçi olmak isteyenlerin en az lise mezunu olmaları yeterli. Sadece erkek adayların müracaat yapabildiği bekçi kadrolarında önlisans ve lisans mezunu adaylarda müracaat yapıyorlar. Öğrenim koşulunun dışında adaylardan ek koşul talep edilmez fakat adayların yazılı sınavda başarılı olmaları istenir. 

EGM 2022 senesinde duyurusunda adaylardan KPSS koşulu talep etmeyecek. Bekçi alımları öğrenim koşulu ile yapılmakta olup adaylardan KPSS istenmeyecek adaylar kurumun düzenleyeceği yazılı sınava katılacaklar. 

Bekçi alım ilanına müracaatta bulunacak adayların 31 yaş koşulunı sağlamaları gerek. Bekçi alım duyurularında yaş koşulu 18 yaşını tamamlamış olmak, 31 yaşından gün almamış olmak şeklinde duyurulur. 
Sıhhat koşullarına bakıldığında ise EGM adayların en az 167 cm boyunda olmalarını, Sıhhat Yönetmeliği hükümleri hariç, rastgele bir amaçla polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmalarını, alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde tüketimi nedeniyle tedavi görmüş ya da görüyor olmamakkoşuluna makul olamlarını istiyor. 

Diğer koşullar ise "Askerlik ödevini bitirmiş olmak, Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak. Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Silah taşımaya ya da silahlı vazife yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Başvuru yaptığı il sınırları amacıylade en az bir senedir ikamet ediyor olmak," olarak sıralanabilir. 

2022 BEKÇİ ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?


2022 bekçi alımı duyurusu amacıyla şimdilik İçişleri Bakanlığı yada Güvenlik Genel Müdürlüğü'nden bir açıklama gelmedi. Polis Akademisi Başkanlığı'nın Ocak ayının ilk günlerinde POMEM alımları kapsamında yoğun bulunduğu düşünülürse bekçi alımlarının en erken ilkbahara yaklaşılan dönemde yayımlanması bekleniyor. Geçmiş yıllardaki alımlara bakıldığında ise Şubat sonu Mart ya da Mart ortası ile Nisan başı zamanları duyurununyayımlanması ve müracaatların alınması amacıyla en mümkün tarihler olarak görülüyor. 

AYDIN BELEDİYESİ BEKÇİ ALIMI YAPIYOR 


2022 senesine yeni giriş yapar iken kamu kurumunda çalışmak üzere bekçi alımı uygulanacağı duyuruldu. Yapılacak olan alımda başvurularında 3 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayacağı ve 5 Ocak 2022 tarihinde sona ereceği kaydedildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi doğrultusundan yayımlanan ilanda; KPSS puan koşulu aranmaksızın 50 yaşını aşmamış bekçi alımı uygulanacağı ifade edildi.

Bekçi Alımı Başvuru Şartları

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

- 18 yaşını bitirmiş ve 50 yaşını doldurmamış olmak

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak

- Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak

- Askerlik ile ilişkisi bulunmamak


- Emekliliğe hak kazanmamış olmak ya da emekli olmamak

- Aydın il sınırları içerisinde ikametgah etmek

Bekçi Alımında Başvuru İçin Gereken Belgeler

- Özgeçmiş

- Adli Sicil Kaydı

Bekçi Alımı Başvuru Bilgileri

Başvuru Tarihleri: 03.01.2022-05.01.2022

Başvuru Adresi: Hasanefendi-Ramazanpaşa Mah. İstiklal Cad. No:1/2 Efeler/AYDIN

Telefon: 0256 213 40 09

E-Posta: [email protected]

Görüşme Bilgisi: Başvurular değerlendirildikten sonra uygun bulunan başvuru sahipleri görüşmeye çağırılacaktır.

Çalışma Süresi: Belirsiz Süreli

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER