2022 Model Elektrikli Tofaş Çıktı Mı? Tofaş Şahin 2022 Fiyatı Kaç Para, Kaç TL Olacak?

2022 Model Elektrikli Tofaş Çıktı Mı? Tofaş Şahin 2022 Fiyatı Kaç Para, Kaç TL Olacak?
YAYIN TARİHİ: 2.02.2022 11:56:00

Türkiye'de senelere damga vuran ve Tofaş Şahin modellerini Mısır ve Etiyopya'da tekrardan üretileceği belirtildi. Şahin'in bilhassa sayıları günden güne çoğalan elektrikli otomobil kategorisinde olacağı ifade edilirken Türkiye'de de satışa çıkacağına belirtildi. Şimdiden dikkatle beklenilen Tofaş Şahin'in fiyatının ne kadar olacağı da araba tutkunlarının en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bu kapsamda internet arama motorlarında çokça araştırılan 2022 model elektrikli Tofaş çıktı mı? Tofaş Şahin 2022 fiyatı ne kadar, kaç TL olacak?

Türkiye'de araba kavramı insanın aklında oluşunca ilk gelen model olan Tofaş Şahin'in elektrikli modelinin 2022 senesinde pazara sürüleceği konuşuluyor. Bu kapsamda ülkemizde de satışa çıkacağı belirti edilen modelin ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler amacıyla 2022 model elektrikli Tofaş Şahin çıktı mı? Tofaş Şahin 2022 fiyatı ne kadar, kaç TL olacak? Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


 

TOFAŞ ŞAHİN 2022 FİYATI KAÇ PARA, KAÇ TL OLACAK? 2022 MODEL ELEKTRİKLİ TOFAŞ ÇIKTI MI?


Tofaş Şahin'in elektrikli olacak 2022 modeli Türkiye'de ve dünyada şimdilik ise henüz satışa çıkmış değildir. Otomobilin Ekim 2022'de satışa çıkacağına yönelik bazı iddialar bulunuyor. Fakat resmi bir açıklamanın bulunmamaktadır.

Elektrikli olması beklenilen 2022 model Tofaş Şahin'in fiyatının aşağı yukarı olarak 1 milyon Etiyopya para birimi olacağı iddia edildi. Dolar olarak karşılığının da 20 bin dolar bulunduğu belirtiliyor. Tofaş Şahin'in 267 bin TL gibi bir fiyata denk geleceği ön görü ediliyor. 
Ayrıca bilenen tasarımın dışına çıkılacağı ve daha sportif bir manzara katılacağı iddia edilen aracın detaylı versiyonlarının olacağı, Türkiye'de de bu otomobilin 170 bin TL olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan elektrikli versiyonun fiyatının daha yüksek bir tutarda olacağı öne sürülüyor. 

Tofaş Şahin ya da kısaca Şahin, Tofaş doğrultusundan 1988 ve 2002 yılları arasında imal edilen sedan otomobilidir. Station wagon modeli Kartal,daha yüksek donanım ve renk seçenekleri sahibi olan sedan modeli ise Doğan olarak adlandırılmıştır. 1.4 litre ve 1.6 litre benzinli karbüratörlü ve enjeksiyonlu motorlara sahiptir.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR