2022 İnşaat Çimento Fiyatları Kaç TL? Çimento Toptan Perakende Fiyatı! Gri Beyaz Çimento Fiyatları

2022 İnşaat Çimento Fiyatları Kaç TL? Çimento Toptan Perakende Fiyatı! Gri Beyaz Çimento Fiyatları
YAYIN TARİHİ: 10.01.2022 12:51:00

Çimento fiyatları 2022 ne kadar? Çimento toptan ve perakende fiyatı kaç TL? Gri, beyaz çimento fiyatları 2022 ne oldu? soruları bu dönemde inşaat pazarında olanlar amacıyla olabildiğince merak edilen konular arasında yer alıyor. Konuyla alakalı detaylar haberimizde yer alıyor...

2022 senesinde inşaat sektörünün çalışmalarına sürat vermesiyle eş güdümlü Çimento fiyatları 2022 ne kadar? Çimento toptan ve perakende fiyatı kaç TL? Gri, beyaz çimento fiyatları 2022 ne oldu? Soruları piyasada çokça aratılan sorular arsında konumunu aldı. Biz de bu soruların cevaplarına haberimizde tüm detaylara yer veriyoruz. 


 

2022 YILI ​ÇİMENTO FİYATLARI


İnşaat sektörüyle uğraşanların çokça araştırdığı çimento fiyatlarının güncel listesi belli oldu. Toptan ve perakende fiyatlarının yanı sıra beyaz ve gri çimento fiyatlarında şehirler arası değişiklik yaşansa da tutarların birbirlerine yakın bulunduğu belirtildi.


2022 YILI ÇİMENTO TOPTAN VE PERAKENDE FİYATI KAÇ TL? GRİ VE BEYAZ ÇİMENTO FİYATLARI


Beyaz Çimento

1 Kg Beyaz Çimento: 17 TL 

3 Kg Beyaz Çimento: 32 TL 

5 Kg Beyaz Çimento: 41 TL 

50 Kg (1 Torba) Beyaz Çimento: 95 TL

1 Kg Gri Çimento: 9 TL 


3 Kg Gri Çimento: 19 TL 

5 Kg Gri Çimento: 24 TL 

50 Kg (1 Torba) Gri Çimento: 55 TLÇİMENTO NEDİR?

Çimento, başlıca silisyum, kalsiyum, alüminyum ve demir oksitleri sahibi olan hammaddelerin sinterleşme derecelerine kadar pişirilmesi ile elde edilen yarı mamul madde olan klinkerin, tek ya da daha çok katkı maddesi katılarak öğütülmesi ile imal edilen hidrolik bağlayıcı maddelere denir.

Genel anlamda ise havada ve suda sertleşen bağlayıcı özellikte maddelerdir. Sertleştikten sonra suya karşı sağlam olup, temel alanı silisyum, kalsiyum, alüminyum ve demir oksitlerin bileşiklerinden ortaya gelerek dayanım ve hacim sabitliği bakımından belirtilmiş normlara makul değerlerdedir.

Kelime olarak ise çimentonun Türkçe’ye İtalyanca’daki bağlamak ya da bağ manasına gelen “çimento” kelimesinden geldiği ön görü edilmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR