2022 Engelli Memur Alımı Başvuru Şartları Ve Kontenjanlar! Engelli Memur Alımı Ne Zaman? 6000 Kadro

2022 Engelli Memur Alımı Başvuru Şartları Ve Kontenjanlar! Engelli Memur Alımı Ne Zaman? 6000 Kadro
YAYIN TARİHİ: 3.01.2022 16:07:00

2022 yılı engelli memur alımı başvuru şartları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Engelli memur alımı ataması ile ilgili yeni açıklama geldi. Daha evvel 2022 senesinin Ocak ayında uygulanacağı ilan edilen memur alımları ile ilgili Aile Bakanı Derya Yanık yeni veriler verdi. Aile Bakanlığı'nın 2022 senesi memur alım kontenjanını aktaran Bakan Yanık bu kadroların kaç tanesinin Ocak ayında uygulanacağını duyurdu. İşte engelli memur alımları ile ilgili son dakika duyurusu.

Aile Bakanı Derya Yanık engelli memur alımı 2022 amacıyla bildirimde bulundu. Bakan Yanık engelli memur alımları amacıyla 6.000 kadrosu ayrıldığını bu kadronun 2 bin 927 kişilik bölümünün Ocak 2022 döneminde olacağını duyurdu. İşte engelli memur alımları ile ilgili son resmi açıklama. 

AİLE BAKANI YANIK'TAN 2022 YILI ENGELLİ MEMUR ALIMI AÇIKLAMASI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık katıldığı bir programda engelli memur alımı hususu ile ilgili konuştu.

Engelliliğin bir eksiklik olmadığını ifade eden Bakan Yanık her an her bireyin başına gelebileceğini söyledi. Aile Bakanlığı olarak bu alanda yürütülen birtakım çalışmalar ile ilgili konuşan Bakan Yanık engelli vatandaşlar amacıyla sağlanan takviyeleri hatırlattı. Engelliler amacıyla maaşlar bağlandığını ifade eden Bakan Yanık aylık 1798 TL evde bakım parası ödemesi yapıldığını söyledi. 


"535 bin birey evde bakım yardımı alıyor. Aylık 1798 lira. 2021 senesinde toplam 11 milyar lira vermişiz. Engellilerimize sunduğumuz maaşlar var. Aylık 662 lira ile 992 lira arasında engel seviyesine göre değişiyor. 612 bin engellimize engelli aylığı veriyoruz."

Kamu kurumlarının memur alımları ile ilgili bilgi veren Aile Bakanı Yanık, her bir kamu kurumunun yüzde 3 engelli memur çalıştırma zorunluluğu olduğunu söyledi. Bu kapsamda 2022 memur alımları ile ilgili konuşan Bakan Yanık "Biz kurumların taleplerini topluyoruz sonra onun atamasını gerçekleştiriyoruz. 2 bin 927 kadroya Ocak ayının ilk haftasında engellilerimizin atamasını gerçekleştireceğiz. 6 bin kadro bizim Bakanlığımıza açılan kadro. Ocak ayının ilk haftası da bunun ilanına çıkmış olacağız. Bütün alanlarda alım olacak." dedi.

Memur alımlarının hangi kadrolarda olacağı ile ilgili da bilgi veren Bakan Yanık meslek personeli, ofis personeli  gibi pozisyonlardan alım olacağını söyledi. Engelli memur alımı amacıyla adayların bakanlığın sitesini takip etmeleri gerekliliğini söyledi.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR