2022 Emekli Bayram İkramiyesi Kaç TL Oldu? Ramazan Ve Kurban Bayramı İkramiyelerine Zam Geldi

2022 Emekli Bayram İkramiyesi Kaç TL Oldu? Ramazan Ve Kurban Bayramı İkramiyelerine Zam Geldi
YAYIN TARİHİ: 6.01.2022 19:59:00

Emekli bayram ikramiyesi 2022 yılında da oldukça revaçta olacak gibi gözüküyor. SGK ve Bağkur'lu emekli maaşları yapıldıktan sonra gözler ikramiyelere çevrilmiş durumda. 1.000 olan ikramiyelere ise zam gelmesi bekleniyor. Haberimizde tüm emekli vatandaşlarımızın beklentilerine ilaç olacak detayları paylaşıyoruz. İşte 2022 bayram ikramiyesi ve emekli maaşları

2018 yılında herkesin bildiği gibi emekli vatandaşlara dağıtılmaya başlanan emekli ikramiyesi her bayram veriliyor. Ramazan ve kurban bayramlarında emekli vatandaşlarımıza ek gelir oluyor. Her sene 2 defa ödenen ikramiyeler için ise çeşitli iddialar ortaya atılıyor. 2022 yılında emekli bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı ise oldukça merak ediliyor. Emekli maaşlarına ve asgari ücrete yapılan yüksek zamlar sonrasında emekli ikramiyelerine de kallavi bir zam yapılması gündemde. 

2022 Emekli Bayram İkramiyesi Kaç TL Oldu? Ramazan Ve Kurban Bayramı İkramiyelerine Zam Geldi


Bilindiği gibi 2020 yılında 1.000 TL olarak verilen bayram ikramiyeleri 2021 yılında 1.100 TL yapılmıştı. İçinde bulunduğumuz yıl olan 2022 Ramazan ve Kurban bayramında ise emekli ikramiye oranlarının 2.000 olması bekleniyor. Fakat birçok ücrette yapılan yeni zam oranları sonrasında bayram ikramiyelerinde artış olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor. Bayram ikramiyesi alan geniş bir kesim tarafından 2022 yılında ikramiye oranlarının da artırılması talep ediliyor. 

Ramazan ve Kurban Bayramı İkramiyeleri Kimlere verilecek? 


2022 senesi için henüz bayram ikramiyelerinin çoğalıp çoğalmadığı muhakkak değil. Şimdilik 1.100 TL olarak ödenmesi beklenen ikramiyeler kapsamında yalnızca emekliler faydalanmıyorlar. Bir hayli değişik kesimden kişilerin faydalandığı bayram ikramiyeleri için
insanların yeni sene için temennileri de bir hayli çoğalmış vaziyette. Emekli ücretleri ve asgari ücret başta olmak üzere bir hayli fiyata yapılan yeni zamlar sonrasında kısa bir müddet içinde bayram ikramiyeleri için yeni rakamın oluşmasını tetikliyor. 


2022 yılında da iki bayram öncesinde ikramiye ödemesi alacak gruplar şunlardır:

Tüm SGK Emeklileri 
Şehit ve Gazi Yakınları
Ölüm Aylığı Alanlar
Köy Korucuları 
Şeref Aylığı Alanlar
Şampiyon Sporcular
Vazife ve Harp Malulleri 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER