20 Bin PTT Büro Memuru, Gişe Personeli, Dağıtıcı Personel Alımı! İşte Başvuru Şekli Gerekli Şartlar

20 Bin PTT Büro Memuru, Gişe Personeli, Dağıtıcı Personel Alımı! İşte Başvuru Şekli Gerekli Şartlar
YAYIN TARİHİ: 19.11.2021 10:06:00

PTT 20 Bin Büro Memuru, Gişe Personeli, Dağıtıcı Personel Alımı! İşte Başvuru Şekli Gerekli Şartlar.... Geçtiğimiz 3 yıl boyunca alım yapmayan PTT’nin bu yıl 20 bin personel alımı yapılacağı öngörülüyor. Bilindiği gibi Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ile PTT’ye 50 bin kadro ihdası yapılmış ve 50 bin personel alımının yapılması beklenmeye başlamıştı. Bunun ardından PTT’nin parça parça personel alımı yaptığı ortaya çıktı. Konu ile ilgili olarak PTT’nin 20 bin personel alımını bu yıl bitmeden yapması beklenmektedir.

20 Bin PTT Büro Memuru, Gişe Personeli, Dağıtıcı Personel Alımı! İşte Başvuru Şekli Gerekli Şartlar... PTT personel alımları en fazla merakla beklenen konular arasında. PTT 2 yıldır personel alımı yapılmadı ve vatandaşlar bıkmadan usanmadan alım ilanlarını bekliyor. Bu anlamda 100 binlerce aday 2022 ve 2023 senelerinde tamamlanacak 50 bin kadroya odaklandı. Toplam 50 bin yeni personel alımı amacıyla sürecin tamamlanması ve 3 seneden çok süredir yapılmayan alımları toplu olarak olmasını bekliyor.İLAN SÜRECİNE GİRİLMESİ BEKLENİYOR

PTT 2021 senesi en az 20 bin personel alımı amacıyla ilana yoğunlaşan adaylar sürecin başlamasını ve müjdenin verilmesini bekliyor. PTT 50 bin yeni personel alımı Kasım 2021 itibarıyla bundan sonra ilan sürecine girilmesi gerekiyor.

KADRO DAĞILIMI

2019-2020 ve 2021 senesi PTT personel alımları amacıyla belirtiler 20 bin yeni personel alımı bekleniyor. Adaylar PTT personel alımına odaklandı. PTT personel alımının bu sene içersinde yapılması beklenmektedir. Peki söz hususu personel alımı hangi kadrolarda yapılacak? İşte kadro dağılımı:

Mühendis,

Tekniker,

Gişe

Büro Görevlisi,

Postacı alımları

Avukat,


Mimar,PTT PERSONEL ALIMI ARANAN ŞARTLAR

Türk vatandaşı olmak,

Askerlikle ilgisi bulunmamak,

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,

Başka kuruluşlara karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak,

Akıl hastalığı bulunmadığını resmi sıhhat kurulu raporu ile belgelemek,

Atanacağı pozisyon amacıyla bu ilanda belirti edilen öğrenim şartına haiz olmak,

Herhangi bir sosyal emniyet kurum ya da kuruluşundan emekli olmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv incelemesi sonunda sakınca bulunmamış olmak,

Daha evvel çalıştıkları kamu kurum ya da kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER