2-3 Ve 4 Kişilik Ailenin Elektrik Faturasını Devlet Ödüyor: Şimdi PTT’ye Giderek Paranızı Alın!

2-3 Ve 4 Kişilik Ailenin Elektrik Faturasını Devlet Ödüyor: Şimdi PTT’ye Giderek Paranızı Alın!
YAYIN TARİHİ: 10.02.2022 14:23:00

2, 3 ve 4 kişilik ailenin elektrik faturasını anında devlet ödüyor. Yapmanız gereken ise oldukça kolay. Belirlenen şartlara haiz olan vatandaşlar elektrik faturasıyla PTT şubelerine giderek elektrik faturası desteğinden yararlanabilecekler. Elektrik faturasına destekten yararlanmak amacıyla birtakım şartlar var. Belirli şartları taşışan dar gelirli 2, 3 ve 4 kişilik aileye 206 TL’ye kadar para verilecek.

Elektriğe akılalmaz zamlar sonrasında pek çok vatandaş isyan etmişti. Elektrik faturalarında yaşanan artışlar sonrasında vatandaşlar farklı beklentiler içine girmişti. Devlette tam bu nokta da olaya el attı. Aile sayısına göre elektrik yardımı yapılacak. 

206 TL ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ NEDİR?


Elektrik faturası desteği detayları gelmeye devam ediyor. Elektrik tüketim desteği, vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda veriliyor. Elektrik tüketim desteği ile fatura desteği alan kişiler PTT'ye giderek şubeden başvuru yapıyor. 

206 TL ELEKTRİK DESTEĞİNE BAŞVURU NASIL OLUYOR?

Elektrik faturası desteği almak için belirli şartlar ortaya konulmuştur. Dar gelirli vatandaşlar kimlikleriyle beraber en yakın PTT'ye giderek paralarını alabiliyorlar. 
Evde bakım yardımı almasa da süreğen hastalığı nedeniyle cihaza bağlı vatandaşlar içinde verilmketedir. Bu kişiler evlerinde adım atmadan online olarak başvurularını yapabilirler. 

​KADEMELİ ELEKTRİK FATURASI


Kademeli elektrik faturası, tespit edilen birimin (150 kWh) altında tüketim yapan hanelere daha az ücret yansıyacağını; 150 kWh’nin üzerinde harcama yapan evlere daha fazla maliyetli fatura gönderimi yapılacağını gerçekleştiren bir uygulamadır.

Bakan Dönmez, bu konuyu açıklarken; 150 kWh’nin altında kullanım yapan vatandaşlara enerji tasarrufunu “teşvik” ettirici indirim yapılacağını duyurdu. Ancak, bu birimi aşan bireylere de normal tarifeden yüzde 10 ya da yüzde 20 daha maliyetli ödeme yapması bekleniyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR