18 Ay Ödemesiz, Faizsiz, 150 Bin TL Kredi! Ziraat Bankası Kredi Başvurun Anında Kredi Cebinizde!

18 Ay Ödemesiz, Faizsiz, 150 Bin TL Kredi! Ziraat Bankası Kredi Başvurun Anında Kredi Cebinizde!
YAYIN TARİHİ: 18.06.2021 14:09:00

"Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var" projesi nedir? Bu projeden kimler yararlanabilecek? Projenin içeriği nedir? Projenin özellikleri nelerdir?

Devlet destekli olarak devreye alınan köye dönüş projesi ile, köyüne dönmek isteyen vatandaşı tarım ve hayvancılığa da yönlendirmek amacıyla sunulan bir projedir. Büyük proje büyük kampanya Ziraat Bankası desteği ile sunulmaktadır. 2021 yılı ile beraber ortaya çıkan bu destek büyük şehirlerden köylerine dönerek iş kapıları açılması iş kurmaları adına desteklemek amacıyla tasarlanmıştır. Bu destek Ziraat Bankası aracılığı ile sunulurken yararlanacak vatandaş bankanın şubelerinden 150 bin TL desteğe sahip olabileceklerdir. Bu destek ile ilgili tüm detaylar...

"KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR" PROJESİ

Devlet destekli olarak devreye alınan bu kredi faizsiz 150.000 TL kredi verilecektir. Krediyi 84 ay vade seçeneği ile kullanabilme imkanı! Bu kampanya 81 ilin Tarım İl Müdürlükleri aracılığı ile bu kampanya başlatılmıştır. Ziraat Bankası desteği ile köye dönüş kredisi yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Tarım ve hayvancılığı desteklemek adına sunulan bu kampanya muhtelif kredi kampanyaları tertip eden Ziraat Bankası aracılığı ile "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var" projesi kapsamında faizsiz olarak sağlayacağını duyurulmuştur. Özellikle son yıllarda büyük oranda köylerden büyük şehirlere yaşanan göçlerden dolayı, hayvancılık büyük darbe almıştır.  Başlatılan bu yeni proje kredi kampanyası ile yeni bir tersine göç etkisi yaratılması amaçlanmaktadır. Ziraat Bankası desteği ile "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'Sürü' Nedenim Var" projesi ile beraber faizsiz kredi takviyesi sağlanmaktadır. 

PROJE 32 VALİLİK TARAFINDAN İMZALANDI!


Ziraat Bankası tarafından gündeme gelen proje ile ilgili yapılan açıklamasında, 2020 Eylül ayı ile beraber hayata geçirilen sözü edilen projeye, bu zamana kadar 32 valilik tarafından protokol imzalanarak katılmışlardır. Bu kapsamda hazırlıklarını tamamlayan 14 ilde kredi kullandırılmaya başlanmıştır.

Projenin kapsamı hakkında açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, su açıklamalarda bulundu, "Geçtiğimiz yıl eylül ayında Tokat Valiliği ile ilk protokolümüzü imzalayarak projemizi başlattık. Bugün protokol imzalayarak projeye katılan valiliklerimizin sayısı 32'ye ulaştı. Potansiyel üreticilerin belirlenmesi, hayvan seçimi, yem alınacak ve et satılacak firmaların belirlenmesi gibi gerekli hazırlıklarını tamamlayan valiliklerimizin bulunduğu 14 ilimizde üreticilerimiz kredi kullanarak koyunlarını teslim almaya başladılar. Proje kapsamında yaklaşık 1.250 üreticimize teslim edilen koyun sayısı kısa sürede 120 bine ulaştı. Valiliklerimizden aldığımız geri bildirimler, üreticilerimizin projeye olan yoğun ilgisi ve kısa sürede geldiğimiz aşama, projemizin hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor." ifadelerine yer vermiştir.

PROJEYE BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Sözü edilen projeye başvuru yapmak isteyen vatandaşımız, İl ve İlçelerde bulunan Tarım Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

"KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN NEDENİM VAR" PROJE İÇERİĞİ NEDİR?

Sözü edilen projenin içeriği ile ilgili olarak şu ifadelere yer verilmiştir; "Proje; kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan veya daha önce yapmış olanlardan, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması, kredi süresince (azami 7 yıl) işletmesinde dişi küçükbaş (6-24 ay dişi ) hayvan sayısının 100 baş altına düşmemesi, banka tarafından üretici başına 150.000 TL kredi kullandırılmasını içerir. Proje kapsamında olan koyun ırkları, Kıvırcık, Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu ırklarıdır." ifadeleri kullanılmıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER