16 Yaş Altı Çocuğu Olanlara İŞKUR Müjdesi! 3.300 TL Para Almak İçin Başvuru Şartları Neler?

16 Yaş Altı Çocuğu Olanlara İŞKUR Müjdesi! 3.300 TL  Para Almak İçin Başvuru Şartları Neler?
YAYIN TARİHİ: 21.02.2022 12:52:00

İstihdamın desteklenmesi ve korunması hedefi ile İŞKUR yeni programlar bildirime devam eder iken bu projelerden biri de İşte Anne projesi olarak öne çıkıyor. 16 yaşından ufak çocuğu olan annelerin yararlanabildikleri programda düzenlenen eğitimlere katılan anneler hem meslek sahibi oluyor hem de günlük 110 TL aylık 3.300 TL maaş alabiliyor.

İŞKUR bağlamında yeni iş alanalrı yaratılması oldukça önemlidir. Vatandaşları meslek sahibi olmasını teşvik etmek amacıyla çalışmalarını sürekli olarak devam ettiriyor. İşte Anne projesi ile eğitimlere katılan annelere aylık 3.300 TL para ödemesi yapılıyor. 

16 YAŞ ALTINDA ÇOCUĞU OLANLARA İŞKUR ÖDÜYOR! 


İŞKUR İşte Anne projesi kapsamında 16 yaş altında çocuğu var olanlara günlük 110 TL para ödemesi yapıyor. 3.300 TL maaş alabilmek isteyen vatandaşların İŞKUR doğrultusundan belirtiler meslek edindirme kurslarına müracaat yapmaları yeterli oluyor. Aranılan şartları taşıyan vatandaşlar hem meslek sahibi oluyor hem de günlük 110 TL cep harçlığı kazanıyor. 

İŞKUR TARAFINDAN YAPILAN İŞTE ANNE PROJESİ İÇİN BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILIR?


İŞKUR meslek sahibi olma programları bağlamında İşte Anne projesi amacıyla müracaat gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar işbaşı eğitim uygulaması adı ile anılan bu kurslara müracaatlarını internet üzerinden ya da 81 ilde yer alan İŞKUR şubeleri üzerinden yapabiliyorlar. 

İŞKUR MESLEKİ EĞİTİM KURSU BAŞVURU ŞARTLARI NELER, İŞTE ANNE PROJESİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İŞKUR'a kayıtlı olmak, 

İşsiz olmak, 

16 yaşını tamamlamış olmak, 


Kurs amacıyla yapılacak müracaatta aranılan mesleki şartlara haiz olmak, 

Daha evvel aynı meslek amacıyla açılan İŞKUR kursuna katılmamış olmak, 

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,

Emekli ya da aktif çalışan olmamak, 

Kurslara katılım yasağı bulunmamak. 

İŞKUR MESLEK KURSLARINA KATILAN KİŞİLERE PARA ÖDÜYOR MU, KAÇ TL VERİYOR?


İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan annelere İŞKUR üzerinden günlük zaruri harcamaları amacıyla istihdam garantili meslek edindirme kursları amacıyla günlük 110 TL ödeme yapılmaktadır. Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılan vatandaşlara günlük 45 TL ödenirken İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılan vatandaşlara ise İŞKUR günlük 35 TL zaruri gider ödemesi gerçekleştirmektadır. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR