15 İle Kelepir Ev Piyangosu Vurdu! TOKİ 247.000 TL'ye 2+1, 26.000 TL Peşinatla 3+1 Evler Satılıyor

15 İle Kelepir Ev Piyangosu Vurdu! TOKİ 247.000 TL'ye 2+1, 26.000 TL Peşinatla 3+1 Evler Satılıyor
YAYIN TARİHİ: 23.12.2021 11:44:00

Daha önce ev sahibi olmayan ilk defa ev alacaklar için, TOKİ müjde üstüne müjde veriyor. Bu anlamda TOKİ kredisiz olarak ev sahibi olma imkanı sundu. 15 şehirde açık satış ilanları açıklandı.

TOKİ dar gelirliler için ucuz konut satışı yapmaya devam ediyor. Bu anlamda yeni konutlar için açık satış ilanları TOKİ'nin resmi internet sitesinden yayımlanıyor. Türkiye genelinde çok sayıda şehirde yeni evler yapılıyor ve satışa sunuluyor. 2022 yılının son zamanlarına geldiğimiz şu günlerde TOKİ elindeki stokları eritmek için büyük çaba harcıyor. Dolar kuru sonrasında oldukça yükselen ev fiyatları dur durak bilmiyor. Konut fiyatlarında yaşanan bu balon yükseliş sonrasında vatandaşlar TOKİ evlerine yönelmiş durumdalar. TOKİ'ler vatandaşların ev sahibi olma umutlarını arttırdı. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİNDE AÇIK SATIŞ İLANLARINI AÇIKLADI

Aralık ayı konut satış ilanlarına baktığımız zaman 15 ilde dar gelirlilere yönelik evlerin satıldığını görüyoruz.  Bu iller Ankara, Adana, Antalya, Aydın, Erzurum, Giresun, Isparta, Kilis, Konya ve Van olarak sıralandı. 2+1 konutlarda yüzlerce ev satışa sunulmuş durumda. Adana için en düşük peşinat ise 26.000 TL olarak göze çarpıyor. Aynı zamanda 180 ay vade yapılıyor. Bu konutların 1.300 TL'de taksit ödemesi bulunuyor. 

TOKİ'DEN AÇIK SATIŞ İLANLARINDAN NASIL EV ALINIR, EV SAHİBİ OLUNUR?

TOKİ dar gelirliler için konut satışlarına devam ediyor. Bu anlamda bu evleri almak için TOKİ resmi internet sitesi size yol gösterici oluyor. İlanlara başvurular kurumun resmi internet sitesi üzerinden ya da TOKİ GOV TR üzerinden başvuru yapılmaktadır. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER