14 Şubat BİM-ŞOK-A101 Yeni Fiyatlar: Ayçiçek Yağı, Pirinç, Çay, Şeker! Tam Anlamıyla 60 TL İndirim

14 Şubat BİM-ŞOK-A101 Yeni Fiyatlar: Ayçiçek Yağı, Pirinç, Çay, Şeker! Tam Anlamıyla 60 TL İndirim
YAYIN TARİHİ: 14.02.2022 09:37:00

14 Şubat BİM-ŞOK-A101 yeni fiyatlar oldukça merak ediliyor. Bu anlamda markalar ve marketlerin bu indirimi mamüllere yansıtmasıyla eş güdümlü esas besin mamüllerinde fiyatlar hissedilir oranda düşmesi bekleniyor. Pirinç, nohut, kuru fasulye, makarna, çay, süt, beyaz peynir, yoğurt, yumurta, ayçiçek yağı, zeytinyağ, tereyağı, şeker, dana kuşbaşı ve kıyma fiyatları vatandaşlar tarafından en fazla sorgulananlar arasında.

14 Şubat BİM-ŞOK-A101 Yeni Fiyatlar: KDV oranında indirime gidilmesiyle alakalı son dakika kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar, 14 Şubat Pazartesi yürürlüğe girecek. KDV’nin yüzde 1'e inmesi fiyatlara nasıl yansıyacak? Pirinç, nohut, kuru fasulye, makarna, çay, süt, beyaz peynir, yoğurt, yumurta, ayçiçek yağı, zeytinyağ, tereyağı, şeker, dana kuşbaşı ve kıyma fiyatları kaç para? 

AYÇİÇEK YAĞI, PİRİNÇ, ÇAY, ŞEKER! TAM ANLAMIYLA 60 TL İNDİRİM

Bir sepete marketlerin markalılara göre daha ucuza satışa sunmuş olduğu ve private label olarak adlandırdığı mamüller eklendi. Pirinç, nohut, kuru fasulye, makarna, çay, süt, beyaz peynir, yoğurt, yumurta, ayçiçek yağı, zeytinyağ, tereyağı, şeker, dana kuşbaşı ve kıymadan meydana gelen bu pakette durumu hazırda 464.85 TL ödeme yapılıyor. KDV'nin yüzde 8'den 1'e inmesiyle eş güdümlü 432.38 TL'ye düşecek. Böylece bu sepette 32 TL'lik indirim vatandaşın cebine yansıyacak. 736 TL'den 684'E inecek
Marketlerde markalı mamüllerde çok çok seçenek olduğu amacıyla en ucuzun yanı sıra aynı mamüllerin en pahalılarıyla da ayrı bir sepet hazırlandı.

Bu sepete de pirinç, nohut, kuru fasulye, makarna, çay, süt, beyaz peynir, yoğurt, yumurta, ayçiçek yağı, zeytinyağ, tereyağı, şeker, dana kuşbaşı ve kıymayı ekledik.
Sepet toplam yüzde 8 KDV ile 736.35 TL tuttu. Gelecek yüzde 7 indirimle eş güdümlü aynı sepet 684.89 TL oldu. Böylece pahalı sepette de indirim 52 TL'yi buldu.

14 ŞUBAT BİM-ŞOK-A101 YENİ FİYATLAR:
DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR