1100 TL Tam Kapanma Sosyal Yardım Başvuruları başladı! Sosyal Yardım hesabınıza yatmış olabilir

1100 TL Tam Kapanma Sosyal Yardım Başvuruları başladı! Sosyal Yardım hesabınıza yatmış olabilir
YAYIN TARİHİ: 2.05.2021 13:50:00

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan müjde açıklaması geldi! Koronavirüs pandemisinde artan vakalar ve ölüm sayıları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanma açıklaması yapmış, bu çerçevede 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan müjde açıklaması geldi! Koronavirüs pandemisinde artan vakalar ve ölüm sayıları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanma açıklaması yapmış, bu çerçevede 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında ülke genelinde milyonlarca insan evlerine çekilmişti. Tam kapanma nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar dolayısıyla yüz binlerce işyeri kapandı. Bu süreçte ekonomik zorluk yaşayanlara Devletten 1100 TL sosyal yardım müjdesi geldi! Bakan Yanık yaptığı açıklamada 1100 TL yardımın detaylarını paylaştı. Peki 1100 TL sosyal yardım için başvuru nasıl yapılır? Kimler 1100 TL sosyal yardım ödemesi alabilir? 1100 TL Tam Kapanma sosyal yardımı nasıl alınır? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde sizlerle. Siz de 1100 TL sosyal yardım ödemesi alabilirsiniz! 

Kısa süre önce göreve başlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen 17 günlük tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve ailelere yapılacak yardımla ilgili müjde açıklaması yaptı! Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüs salgınında artan vaka ve ölüm sayılarından ötürü 17 günlük tam kapanma kararını ilan etmişti. Bu çerçevede Bakan Yanık'ta tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere, geçmiş dönemde üç faz olarak ödenen sosyal yardımlara benzer şekilde, bu kez 1100 TL olarak sosyal yardım ödemesi yapılacağını duyurdu!

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı BaşlatıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ile ihtiyaç sahibi ailelere 1.100'er TL sosyal yardım ödemesi gerçekleştirileceği vurgulandı. Açıklanan yeni programla birlikte 2 milyonun üzerinde aileye, hane başı 1100 TL nakit para yardımı ulaştırılacak. 1100 TL sosyal yardım ödemesinin kısa sürede milyonlarca aileye ulaştırılması bekleniyor.

Engelli ve evde bakım parası ile 65 yaş aylığı gibi ödemeler alan vatandaşlar da Tam Kapanma Sosyal yardım programı çerçevesinde ödenecek 1100 TL nakit para yardımıyla birlikte maaşlarını da aynı gün alacaklar.


Tam Kapanmada Ailelere 1100 TL Yardım Müjdesi

Hükümet tarafından yeni ilan edilen 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ile ihtiyaç sahibi aileler 1100 TL nakit para yardımına kavuşacaklar. Tam kapanma ilan edilmesiyle birlikte özellikle esnaf ve işçi vatandaşlar, ekonomik açıdan zorluk yaşamaya başlamıştı. Bu süreçte Devlet her ne kadar ek desteklerle vatandaşı ekonomik açıdan ayakta tutmaya çalışsa da son olarak ilan edilen 1100 TL nakit para yardım programı ilaç gibi geldi. 

1100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 

2 Milyonu aşkın aileye verilecek 1100 TL nakit para yardımı için başvuru nasıl yapılır? Sorusu da milyonlarca kişi tarafından yanıt aramaya başladı. Koronavirüs pandemisinin etkilerini gösterdiği ilk günden itibaren hayata geçirilen Üç Fazlık Sosyal yardım programı çerçevesinde daha önce, başvurular E-Devlet platformu üzerinden alınmıştı. İhtiyaç sahibi aileler de bu şekilde başvuru üzerine belirlenmişti. 

ŞŞimdi yeni ilan edilen Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı için başvuru alınmayacak! Diğer bir anlatımla 1100 TL sosyal yardım için başvuru alınmayacak. Daha önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca tespit edilen ihtiyaç sahibi 2 milyon aileye hane başı 1.100 TL olmak üzere nakit para yardımları otomatik olarak ödenecek.

Hesabınızı Mutlaka Kontrol Edin! 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, e-Devlet üzerinden başvuru yaparak daha önceden sosyal yardım almış vatandaşların, sisteme kayıtlı banka hesaplarına 1100 TL ödemenin yapılacağı belirtildi. Eğer ki ihtiyaç sahibinin banka hesabı sistemde bulunamazsa bu kez de PTT kartlar aracılığıyla 1100 TL sosyal yardım ödemeleri yapılacak. Sisteme kayıtlı banka hesabı bilgisi bulunmayan hem de PTT kart kullanmayan ihtiyaç sahiplerine ödemeleri Ramazan Bayramı başlayıncaya dek elden, konutlarına bizzat gidilerek teslim edilecek.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER