1100 TL Sosyal Yardım Paraları Yattı mı? E-Devlet Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır? Başvuru Ekranı...

1100 TL Sosyal Yardım Paraları Yattı mı? E-Devlet Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır? Başvuru Ekranı...
YAYIN TARİHİ: 29.05.2021 15:56:00

1100 TL Sosyal yardım paraları yattı mı? Kimler başvuru yapabilecek? Kimler yapamayacak? Başvurular ve sonuçları nereden ve nasıl öğrenilecek?

Milyonlarca ihtiyaç sahibi vatandaş devlet destekli olarak verilecek olan sosyal yardım başvurusu nasıl yapılacak araştırırken, birçok vatandaş tarafından da başvuru sonuçları merak ediliyor. Bu kapsamda başvuru sonuçları nasıl öğrenilecek internet üzerinden araştırmalar sürdürülüyor. 1000 TL olarak verilen sosyal yardım paraları Tam kapanma süreci ile beraber tekrar verilme kararı üzerine yapılan zam ile 1100 TL olarak ödemeler yapılmaya başlanmıştır. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "2 milyonun üzerinde ihtiyaç sahibi haneye, hane başı 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ile 1100 TL tutarında nakdi destek sağlayacağız" açıklamasında bulunmuştu. Peki ödemeler başladı mı? Başvurular devam ediyor mu?

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER İÇİN;

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!


Koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ederken bu süreçte ekonomik sıkıntılar yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için başvuru süreci deam ediyor. Bu yardımdan yararlanmak isteyenler yukarıda belirtilen linkten e-devlet sayfasına giriş yaparak başvuru ekranına yönlendirilmektedirler. 

Yardım ile ilgili olarak daha önce "Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz."  ifadeleri yer almıştır.


KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEKLER?

1100 TL olarak verilmeye başlanan tam kapanma sosyal yardımına başvuru yapabilecek kişiler, düzenli geliri olmayankişiler, günlük yevmiye ile çalışan işsizler, her haneden bir kişi bu yardıma başvuru yapabilmektedir.

PEKİ BU YARDIMDAN KİMLER YARARLANAMAYACAK?

1100 TL'lik sosyal yardından, Kamu işçileri, memurlar, emekliler, kısa çalışma, işsizlik maaşı gibi desteklerden yararlananlar, daha önce destekten yararlananlar bu yardımdan yararlanamayacaklardır.

PEKİ ÖDEMELER YATTI MI? SONUÇLAR NASIL SORGULANACAK?

E-Devlet üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra, başvurunuzu sorgulamak için, 1100 TL sosyal yardım parası sorgulamak için aşağıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yaparak sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha sonra arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" bölümüne gelerek tıklayınız. Ardından da sorgulamak için butona tıklayınız..

SONUÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER