1100 TL Pandemi Sosyal Yardım Ödemeleri Yapıldı mı? Başvurular Devam Ediyor mu? 1100 TL Sonuç Ekranı

1100 TL Pandemi Sosyal Yardım Ödemeleri Yapıldı mı? Başvurular Devam Ediyor mu? 1100 TL Sonuç Ekranı
YAYIN TARİHİ: 15.06.2021 22:28:00

1100 TL pandemi ödemesi sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır? 1100 TL pandemi yardımı nedir? Kimler yararlanabilir? Başvuru şartları nelerdir?

1100 TL sosyal yardım paraları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Koronavirüs ile beraber sağlanan bu destek bu süreçte büyük destek oldu ve olmaya devam ediyor. Bu kapsamda vatandaş tarafından araştırmalar sürdürülüyor.

Tam kapanma süreci ile beraber tekrardan verilen ve 1000 TL'den 1100 TL'ye çıkarılan destek yardımları ihtiyaç sahibi ailelere verilmektedir. Başvuru yapanlar tarafından sonuç ekranı yakından takip ediliyor. Peki ödemeler yapıldı mı? Başvurular devam ediyor mu? Başvurular nasıl yapılacak?

1100 TL PANDEMİ YARDIMI SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Pandemi sosyal yardıma başvuru yapanlar E-Devlet üzerinden 1100 TL sosyal yardım parası sonuçlarını sorgulamaya devam ediyorlar. Sorgulama için aşağıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yaparak, ardından arama butonu üzerinden de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına giriş yaparak "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" bölümüne gelmeniz gerekmektedir. Buraya geldiğinizde sorgulamak için butona tıklamanız gerekmektedir.

1100 TL sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı da başvuru ekranı ile aynı sayfa üzerinde yer almaktadır. Dolayısıyla başvurunuzu tamamlamanızın ardından hakkındaki tüm detayları başvuru sayfasından görebilirsiniz. Aşağıda verilen linke tıklayarak e-devlet üzerinden sorgulamanızı yapabilirsiniz.

1100 TL BAŞVURU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


1100 TL PANDEMİ BAŞVRUSU YAPMAK İÇİN  YAPMANIZ GEREKENLER?

E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek ProgramI üzerinden 3. faz olarak verilecek olan destek başvuruları başladı. Başvurularda internet üzerinde yaşanacak yoğunluktan dolayı sıkıntılı süreç yaşamamak adına TC kimik numarasına göre aşağıda belirtilen günlerde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruda aşağıdaki günlere dikkat ediniz..

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre başvuru yapmak için;

Son Hane 0- Pazartesi

Son Hane 2-Salı

Son Hane 4-Çarşamba

Son Hane 6-Perşembe


Son Hane 8- Cuma günlerinde başvurularınızı e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca yukarıda belirtilen günler haricinde de başvurularınızı, Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmadan da başvuruda bulunabilirsiniz.

1100 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM ŞARTLARI NELERDİR?

1100 TL Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet sistemi üzerinden "T.C. Kimlik Numarasının" son hanesine göre belirlenen günlerde başvurular alınmaktadır.

1100 TL sosyal yardım başvuru süreçleri e-devlet sistemine giriş yaparak buradan takip edebilirsiniz.

Sosyal yardım başvuru değerlendirmeleri, kişi bazlı olarak değil, hane bazlı olarak yapılmaktadır.

Bu kapsamda aynı haneden birden çok başvuru yapıldığı taktirde, tek başvuru olarak değerlendirilmektedir.

Pandemi yardımına başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen durumlarda yer alan kişinin bulunması durumunda başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

1100 TL 
Pandemi Sosyal Destek Yardımı Programı daha önce Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri, değerlendirmeye alınmayacaktır.

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar, değerlendirmeye alınmayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler), değerlendirmeye alınmayacaktır.

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar, değerlendirmeye alınmayacaktır.

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar, değerlendirmeye alınmayacaktır.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER