1100 TL Destek E- Devlet Başvuru Sorgulama! Başvuru Nasıl Yapılır ve Şartları Nelerdir?

1100 TL Destek E- Devlet Başvuru Sorgulama! Başvuru Nasıl Yapılır ve Şartları Nelerdir?
YAYIN TARİHİ: 7.07.2021 22:43:00

Başvuru nasıl yapılacak? Hangi günlerde yapılacak? Başvuru sonuçları sorgulaması nasıl yapılacak?

Korona virüs ile beraber hayatımıza giren devlet desteği 1100 TL başvurusunu yapanlar tarafından sonuçlar araştırılmayad evam ediyor. Vatandaşlara korona virüs süreci ile beraber sağlanan yardımlar ödenekler belirlenen tarih aralığında hesaplara yatırılmaktadır. Bununla beraber “e-Devlet ile 1100 TL sosyal yardım başvuruları devam ediyor mu, başvuru nasıl yapılır, ödemeler ne zaman yatacak?” soruları hala vatandaşın gündeminde yer almaktadır. Bu kapsamda yoğun bir şekilde araştırılmalar yapılmaya devam ediyor.  

BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

1100 TL Pandemi Destek başvurusunda bulunanlar sonuçları merak ediyor. 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından e-devlet başvurularında banka hesapları olan veya PTT Kart'ı olanların 1,2 milyon haneye pandemi sosyal destek 1100 TL tutarındaki destek ödemelerinin yapıldığı açıklaması yapılmıştır.

Bu kapsamda ihtiyaç sahibi aileler, 1100 TL ödemelerin yatıp yatmadığını e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı kısmına tıklayarak buradan kolaylıkla öğrenebilmektedirler.

Koronavirüs Pandemiden dolayı ekonomik sıkıntılar yaşayan ailelere, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sürecinin başında1000 TL yardım yapılmaktaydı. Sözü edilen dar gelirli ailelere verilen destek ödemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından100 TL artışla beraber 1100 TL yaptığı açıklanmıştır. Sonuçların açıklandığının belirtilmesi üzerine vatandaşlar e-Devlet sayfasından "Başvurular Listesi" kısmına tıklayarak 1100 TL pandemi sosyal yardım başvuru sonuçlarınızi buradan görüntüleyebilirsiniz.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Programına henüz başvuru yapmayan dar gelirli aileler, aşağıda belirlenen günlere göre başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.


Başvurunuzu yoğunluğu engellemek adına TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre aşağıda belirtilen günlere göre yapınız.

TC Kimlik Numarası Son Hane 0- Pazartesi

TC Kimlik Numarası Son Hane 2-Salı

TC Kimlik Numarası Son Hane 4-Çarşamba

TC Kimlik Numarası Son Hane 6-Perşembe

TC Kimlik Numarası Son Hane 8- Cuma

günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilirsiniz.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER