1100 TL Destek Devam Ediyor mu? Başvuru Yapmayanlar Başvuru Nasıl Yapılacak?

1100 TL Destek Devam Ediyor mu? Başvuru Yapmayanlar Başvuru Nasıl Yapılacak?
YAYIN TARİHİ: 4.07.2021 00:38:00

1100 TL destek başvurusu yapmayanlar destek için başvurularını yapabilirler. Başvuruda belirlenen günlerde başvurular yapılmaktadır. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

Korona virüs pandemi sürecinde zorluk yaşayan vatandaş, devlet tarafından sağlanan yardımlardan yararlanmak için şartları araştırırken, yardımlardan yararlanmaya devam etmektedirler. Milyonlarca vatandaş sağlanan bu devlet desteğinden yararlanarak 1100 TL ile ihtiyaçlarına destek alarak rahat bir nefes almaktadırlar.

T.C. Kimlik no ile E-Devlet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Pandemi Sosyal Destek kredi başvurusu için Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden "T.C. Kimlik Numarasının" son hanesine göre yapılmaktadır.

1100 TL DESTEK ALMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER?

1100 TL korona virüs pandemi yardımı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından e-devlet başvurularında banka hesabı olan kişiler veya PTT Kart'ı olan kişilere, 1,2 milyon dar gelirli haneye 1100 TL tutarında pandemi destek ödemelerinin yapıldığı açıklamasında bulundu.

Dar gelirli ihtiyaç sahibi vatandaş, 1100 TL ücretin yatıp yatmadığını e-Devlet sistemine giriş yaparak üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı kısmından öğrenebilmektedirler.

Korona virüs pandemi döneminde zor şartlar altında yaşansıkıntılı süreç yaşayan ailelere, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1000 TL yardım yapılmaktaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sözü edilen destek ödemelerini 100 TL zam artış yapılarak 1100 TL yaptığı açıklanmıştır.

SONUÇLAR AÇIKLANDI MI?

İhtiyaç sahibi ve ekonomik sıkıntı yaşayan aileler 1100 TL yardım başvurusunun ne zaman verileceği merak edilip araştırılmaktadır. Sözü edilen 1100 TL ödemelerin başvuru sonuçları henüz kesinleşmemiştir. Ardından sonuçların açıklandığı duyurusu yapılması üzerine haberinin gelmesinin ardından vatandaşlar e-Devlet sayfasından "Başvurular Listesi" kısmına tıklayarak 1100 TL pandemi sosyal yardım başvuru sonuçlarını buradan kolaylıkla görebilirsiniz.


BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

Korona virüs pandemi sürecinde 1100 TL destek ödemelerinde E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden 3. Faz başvuruları başladığı açıklanmıştır.

1100 TL TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre başvurunuzu aşağıdaki gibi yapabilirsiniz;

Son hanesine göre 0 olanlar - Pazartesi başvurabileceklerdir.

Son hanesine göre 2 olanlar-Salı başvurabileceklerdir.

Son hanesine göre 4 olanlar -Çarşamba başvurabileceklerdir.

Son hanesine göre 6 olanlar -Perşembe başvurabileceklerdir.

Son hanesine göre 8 olanlar - Cuma başvurabileceklerdir.

Belirtilen bu günlerde başvurularınızı yoğunluğa sebep olmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere ise herhangi bir sınırlama olmadan herkes başvuru yapabilecektir.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER