1100 Güvenlik Görevlisi İş İlanı! En Az Lise Mezunu İş Arayanlar Dikkat! İŞKUR'dan Başvuru Yapın

1100 Güvenlik Görevlisi İş İlanı! En Az Lise Mezunu İş Arayanlar Dikkat! İŞKUR'dan Başvuru Yapın
YAYIN TARİHİ: 15.01.2022 12:40:00

Binlerce güvenlik görevlisi alımı için detaylar ortaya çıkmış durumda. Türkiye İş Kurumu üzerinden emniyet görevlisi alımı amacıyla ilanlar yayımlandı. Ocak ve Şubat iş ilanları amacıyla 1006 duyuru bulunuyor. Sertifikası olan adayların takip edeceği duyurulara en az lise mezunu olma şartıyla başvurular kabul edilecek.

Türkiye'de çok sayıda vatandaşın güvenlik görevlisi sertifikası vardır. Her kurumda yani firmalarda çalışmak için bu oldukça elzemdir. İŞKUR üzerinden yüzlerce duyuru yayımlanmış durumda. Güvenlik Görevlisi olmak isteyen adaylar amacıyla genel duyuruların detaylarını ve İŞKUR üzerinden nasıl müracaat yapılacağını paylaşacağız. İŞKUR İş İlanları ve Güvenlik görevlisi alım duyuruları. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

OCAK 2022 ​İŞKUR İŞ İLANLARI GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANLARI

İŞKUR'da açıklanan güvenlik görevlisi alım ilanları, güvenlik görevlisi, silahlı güvenlik görevlisi ve silahsız emniyet görevlisi olarak yayımlanıyor. Hemen anında her kent amacıyla duyuru yer alır iken nüfus yoğunluğu çok olan kentler amacıyla iş ilanı adedi daha da artıyor. Öyle ki İstanbul ve Ankara bağlamında yayımlanan duyurular listede ön planda yer alıyor. 

Özel sektörde güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların kendilerinde bulunması önemli olan özellikler var. Duyurular bağlamında  "En az lise mezunu olmak (lise ve dengi bir okul bitirmek) Vücut sağlığı yerinde olmak Akıl sağlığı yerinde olmak Sicil almaya makul olmak Mesleğini gerektiği gibi gerçekleştirmek amacıyla bir engeli bulunmamak Kamu haklarından mahrum olmamak" maddelerinden oluşuyor. 
 
Adayların ilgi etmeleri gereken konu ise bu şartların her kurum amacıyla değişebileceği. Bazı firmalar önlisans mezunu personel alımı yapar iken birtakım firmalar ise kendi özel koşullarını talep ediyorlar. 


BAŞVURULAR İŞKUR'DAN

Güvenlik Görevlisi iş ilanlarına müracaat etmek isteyenler İŞKUR içinde bulunan açık ilanlar sayfasından detayları görebilirler. Duyuruların sonrasında kendilerine makul ilanları bulacak adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden tamamlayacaklar. 

SİLAHLI GÜVENLİK ŞARTLARI NELERDİR?

Silahlı ya da silahsız güvenlik sertifikası almak amacıyla yasa birtakım şartlar sunmaktadır. Fakat silahlı ve silahsız güvenlik görevlileri amacıyla ele alınan şartlar birbirinden değişiklik göstermektedir. İşte silahlı güvenlik sertifikasına sahip olabilmek amacıyla lüzumlu şartlar;

T.C. vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak (lise ve dengi bir okul bitirmek)
Vücut sağlığı yerinde olmak
21 yaşını doldurmuş ve 22 yaşından gün almış olmak
Akıl sağlığı yerinde olmak
Sicil almaya makul olmak
Mesleğini gerektiği gibi gerçekleştirmek amacıyla bir engeli bulunmamak
Kamu haklarından mahrum olmamak
Herhangi bir suçtan ötürü 1 yıldan daha çok hapis cezası almamış olması gerekmektedir.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR