100.000 TL'niz 200.000 TL Olsun! Yarısı Senden Yarısı Devletten! Yüzde 50 Hibe! Faiz Yok! Ödemesiz

100.000 TL'niz 200.000 TL Olsun! Yarısı Senden Yarısı Devletten! Yüzde 50 Hibe! Faiz Yok! Ödemesiz
YAYIN TARİHİ: 25.11.2021 20:39:00

Tarımsal Kalkında ve Destek Kurumu TKDK tarafından önemli projeler hayata geçmeye devam ediyor. Küçükbaş hayvancılık , büyükbaş hayvancılık, kanatlı hayvan yetiştiriciliği yani tavukçuluk gezen tavuk yumurtası üretimi ve kaz yetiştiriciliği yapanlara büyük müjde gelmiş durumda. 2 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi alabilirsiniz.

100.000 TL'niz 200.000 TL Olsun! Yarısı Senden Yarısı Devletten! Yüzde 50 Hibe! Faiz Yok! Ödemesiz. KOSGEB ve devlet destekli krediler oldukça önem kazanmış durumda. 3 büyük kamu bankası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank faizsiz kredi destekleri ve hibeleri sağlıyor. Hayvancılık yapanlar ve hayvancılık yapmak isteyenler için tüm detayları haberimizde açıklamış bulunuyoruz. 
2 YIL GERİ ÖDEMESİZ SONRAKİ 5 YIL FAİZSİZ KREDİ

Koyunculuk, keçi yetiştiriciliği, büyükbaş hayvancılık, tavuk ve kaz yetiştiriciliği, arıcılık ve ipek böceği yetiştiriciliğinde devletin ve KOSGEB'in sunduğu imkanlar oldukça geniş. 2 yıl ödemesiz sonraki 5 yıl faizsiz (0 faizli) kredileri hangi şartları taşıyan vatandaşlar ne şekilde kredi alabiliyor? Şeklinde sorular gelmeye devam ediyor. Hibe desteklerinde yem ve karma makinası alımına, balya makinası alımına, yapım tadilat, çiftlik büyütmek için yapılacak olan harcamalar hibe kapsamına giriyor. 
 

HAYVANCILIK KREDİSİ KOSGEB DETAYLARI 

Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için KOBİ’lerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımları desteklemek.


Destek Özellikleri

Destek Türü  Hibe


Destek Miktarı  500.000.000 TL –   2.000.000.000 TL


DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER