1 Temmuz 2021 Benzine Zam mı Geldi? Benzin, LPG Fiyatları Ne Kadar Oldu? Güncel Pompa Fiyatları...

1 Temmuz 2021 Benzine Zam mı Geldi? Benzin, LPG Fiyatları Ne Kadar Oldu? Güncel Pompa Fiyatları...
YAYIN TARİHİ: 1.07.2021 17:32:00

1 Temmuz 2021 LPG fiyatlarına zam mı geldi? Benzine zam mı geldi? Benzin fiyatları ne kadar oldu? LPG fiyatları ne kadar oldu?

LPG'ye benzine zam mı geldi sorusu gündemde yerini aldı. Vatandaş araştırmalarını internet üzerinden yoğun bir şekilde yapmaya başladı. Otogaz kullanan vatandaşlarda 2021 otogaza zammı geldi sorusuna cevap aramaya başladı. Bununla beraber yapılan araştırmalarda 1 Temmuz ile beraber zam yapılacağı bilgisine ulaşılırken, bugün 1 Temmuz 2021 zam soruları cevap buldu. 1 Temmuzda zam mı geldi? Güncel oranlar ne kadar oldu?

Akaryakıt fiyatlarına zam mı geldi soruları cevap ararken, bunun ile ilgili son dakika gelişmeler çok yakından takip edilen konular arasında yer almaktadır. Bununla beraber, otogaz kullanan vatandaşlar 1 Temmuz 2021'in de gelmesi ile beraber otogaza geldi mi araştırması yoğun bir şekilde başladı. Gelen son dakika bilgilerine göre, LPG'ye 1 Temmuz tarihinin ardından zam yapılacağı yönünde oldmuştur. Bu haberlerin üzerine, araştırmalar gelmeye devam ederken LPG'ye zam geldi mi sorusu en çok merak edilenler arasında. 1 Temmuz 2021 Otogaza zam geldi mi ne kadar oldu?

2021 LPG'YE ZAM GELDİ Mİ? NE KADAR OLDU?

1 Temmuz 2021 ile beraber LPG'ye zam geldi mi soruları vatandaşın gündemine oturdu. Bununla ilgili henüz resmi kaynaklardan bilgi gelmemiştir. Fakat 1Temmuz 2021 gecesi itibari ile LPG'ye zam yapılacağı söylenmektedir. Bu zam oaranınında 50 ile 60 kuruş arasında olacağı ileri sürülmektedir.

Bu kapsamda 1 Temmuz 2021 gecesi itibari ile geçerli olacağı ileri sürülmektedir. Bu habere göre LPG zammının 26 kuruşu ÖTV'den düşürüleceği ifade edilmektedir. Geri kalan kısmının ise pompa fiyatlarına yansıtılacağı da yapılan açıklamalar arasında yer almaktadır.


LPG ÜRETİMİ NİSAN AYINDA 772 TON OLDU!

Türkiye'nin LPG ithalatı, Nisan ayı ile beraber geçen yıl aynı zamanlara göre %23,7 oranında artış göstererek 224 bin 912 ton olmuştur.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Nisan ayı verilerine ilişkin olarak"Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Sektör Raporu"na göre, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince LPG ithalatı yapılan ülkeler Cezayir, Norveç, ABD, Kazakistan ve Hollanda olmuştur.

Geçtiğimiz yıl nisan ayında ise yeni tip korona virüs (Kovid-19) sürecine karşı alınan tedbirlerden dolayı ekonomik aktivite yavaşlamıştır. Bununla beraber de LPG tüketimi ile satışlarında düşüşler yaşanmıştı. Yaaşanan bu durum ile beraber nisan ayında LPG ithalatı ve tüketiminin geçen yılın aynı ayına göre artış göstermesine neden olmuştur.

Bu kapsamda, LPG ithalatı, nisan ayında geçtiğimiz yılın aynı ayı ile kıyaslamak gerekirse %23,7 artışla beraber 224 bin 912 tona yükselmiştir.

Bu dönemde, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince yapılan LPG ihracatı ise %53,4 azalma ile 6 bin 709 ton olmuştur. İhracat, Lübnan, Bulgaristan ve Türkiye Serbest Bölgesi'ne yapılmıştır.

LPG üretimi de aynı dönemlerde %35,3 artış oranı ile beraber 83 bin 772 ton olmuştur.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER