Yazarlar Astroloji
Teknoloji:
Teknoloji

Yeni Nesil Araçlarda Adblue İptali için Adblue Emulator

26 Haziran 2017 Pazartesi 14:43
Yeni Nesil Araçlarda Adblue İptali için Adblue Emulator

Dizel motor olan araçlarda yakıt yandığında egzoz gazında azot oksit, karbon oksit, hidro karbon ve partiküller oluşur.

 Dizel motor olan araçlarda yakıt yandığında egzoz gazında azot oksit, karbon oksit, hidro karbon ve partiküller oluşur. Bu gazlar çevreye ve insan sağlığına zarar vermektedir. Avrupa ülkeleri dizel motorların çevreye verdiği bu zararları en aza indirmek için bazı kurallar getirmiştir. Ağır vasıta araçları üreten firmaların Euro normları olarak bilinen bu kurallara uygun araçlar üretilmesi isteniyor. Bugün geçerli olan 6 farklı euro normu bulunuyor. Ülkemizde de euro 6 normlarına göre üretim yapılıyor. Bu araçlar adblue sistemiyle üretiliyor. Bu sistem adblue yakıtıyla çalışıyor. Adblue yakıtının olmadığı durumlar için ise Adblue iptali cihazı geliştirilmiştir. Bu cihaz aracın torktan düşmesine engel olmaktadır.

Emulatör araçlarda bulunan OBD soketine bağlanarak kullanılır. OBD soketindeki arıza sinyalleri, yakıt seviyesi bilgisayara aktarılır. OBD emulatör bu sinyalleri iptal eder, adblue sistemini devre dışı bırakır. Göstergedeki arıza lambalarını söndürür. Emulatör obd soketine kolayca monte edilebiliyor. Sistem devre dışı kaldığı için adblue yakıtına ihtiyaç kalmıyor, adblue arızaları ortaya çıkmıyor. Günümüzde ağır vasıta araçları adblue sistemiyle üretilişe de Avrupa’nın bazı bölgelerinde adblue yakıtı satılmıyor. Ülkemizde de bazı bölgelerde adblue yakıtı satışı yapılmıyor. Oysa adblue yakıtı azaldığında araçlar torktan düşüyor, daha fazla mazot harcamak zorunda kalıyor. Yakıt bittiğinde ise bazı modellerde araç stop ediyor. Bu tür sorunların yaşanmaması için Adblue emulator en iyi çözümdür.

Yeni nesil kamyon, otobüs, tır gibi ağır vasıta araçlarında SCR sistemi arızalandığında yenilemek oldukça masraflıdır. Bu nedenle sürücüler ve nakliye firmaları adblue iptalini tercih etmektedir. Metadiag firmamızın ürettiği adblue emulatörü araçta bulunan kontrol ünitesine sistemin sorunsuz çalıştığı bilgisini iletir. Adblue yakıtını yüzde 80 lerde gösterir ve adblue alımına gerek kalmaz. Aracın çekiş gücünün ve performansının yüksek olduğunu gösterir. İptal emulatörü sayesinde aracınız daha az mazot yakar, yakıt tasarrufu sağlanır. Adblue arızası nedeniyle yolda kalma riskiniz ortadan kalkar. Böylece zaman kaybı da yaşanmaz. Firmamızın ürettiği emulatörler bir yıl garantilidir. Arızalı ürünler yenisiyle değiştirilir. Emulatör fiyat bilgilerini, montaj ve kullanım bilgilerini sitemizde görebilirsiniz. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sosyal Medya Kullanımı
Çok uzun bir süreden bu yana dünyada ve ülkemizde sosyal medya kullanımı artmıştır. Bu sistem içinde...

Haberi Oku